מאושרים בערוץ 2

Call *2930

ביטוח דירה וביטוח שריפות

ישראל חוותה בשבוע שעבר את הימים הקשים ביותר שלה. שריפות שנבעו מהצתות ברחבי הארץ גרמו לפגיעה בצמחייה, לנזקים כבדים ברכוש והובילו לפינוי תושבים המוני. שריפות הענק העלו את החשש מאובדן המקום החשוב לנו ביותר – הבית וכל הרכוש הנמצא בתוכו. למזלנו לא היה אובדן חיים בהצתות אך רכוש רב אבד ונשרף. לכן אם ביתכם נפגע בשריפה או שאיבדתם רכוש נוסף חשוב לדעת למי לפנות.

הבית שלי נשרף, למה עליי לפנות?

בניגוד לשריפה בבית שנבעה מדליפת גז במטבח או ממכשיר חשמלי כמו מחמם מים בגז, האירוע הנוכחי נבע ברובו מהצתות. לכן במידה והאזור שלכם יוגדר כשריפה ואין לכם ביטוח דירה, המדינה צפויה לפצות אותכם על אובדן הרכוש לאחר שהסתיימו הערכות השמאים ויטפלו בכל הניירת הנדרשת. אך אם מדובר בשטחים שלא הוגדרו כשריפות הנובעים מהצתות, חשוב לפנות מיידית לחברת הביטוח ולהפעיל את ביטוח הדירה שרכשתם. המדינה הודיעה כי חברות הביטוח צריכות להעביר את הכספים בהקדם ולא לגרום למבוטחים לחכות זמן רב. אך כאן עולה השאלה איך ניתן לדעת האם מדובר באירוע טרור או לא?

ביטוח שריפות

הצתה או שריפה מכוח עליון?

במקרה של הצתה לא קל לקבוע האם מדובר בהצתה או בשריפה בשל תנאי מזג האוויר. ישנם מציתים אשר נתפסו בשעת מעשה ולכן היה ברור כי מדובר בהצתות אך במקומות אחרים היה חשש כי לא יוחלט באופן חד משמעי כי מדובר בהצתה. לכן מומלץ להמתין בסבלנות. החקירה בעיצומה וברגע שהיו מסקנות יפרסמו אותם באמצעי התקשורת השונים אלו אזורים מוגדרים כזור הצתה.

מס רכוש ופיצוי לנפגעים

מס רכוש הוקם לשם מתן פיצויים לאזרחים שרכושם נפגע בשל פעולת איבה. לא מדובר בשריפה שנבעה מרשלנות, אלא רק בפעולות איבה מוגדרות. מס רכוש שולח שמאים לשטח לבחון את הממצאים ולהעריך את הנזקים ברכוש. הכספים יוכלו לסייע בשיקום מבנים ונתינת כסף בתמורה לחפצים שהיו בבית. אך אם זאת לא מדובר בפיצוי על יצירות אומנות, במצב הנ"ל צייר או פסל שהיו לו יצירות אומנות יקרות בבית שעלה באש ולא היה לו ביטוח מיוחד לאותן יצירות לא יקבל פיצוי.

הבית שלי נשרף, אני עדיין חייב לשלם משכנתא?

בהתאם לחוק כל אדם שלוקח משכנתא חייב לקחת גם ביטוח חיים וגם ביטוח מבנה. במידה והבית שלכם נשרף תאלצו להמשיך ולשלם את התשלומים על הבית אך אם זאת תיהיו מבוטחים ותקבלו פיצויים במקרה של שריפה של הבית.

עדכון אחרון: 11/28/2016 4:14:00 PM
מספר מדרגים:3 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שיתוף:

ביטוח דירה וביטוח שריפות
תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות
תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות
הלוואת משכנתא – הדרך הנכונה הלוואת משכנתא – הדרך הנכונה
איך מחפשים הלוואת משכנתא בצורה נכונה?
משכנתא לגיל השלישי משכנתא לגיל השלישי
משכנתא לגיל השלישי
משכנתא לצורך שיפוץ משכנתא לצורך שיפוץ
מה זו משכנתא לצורך שיפוץ דירה?
איך מקבלים זכאות למשכנתא? איך מקבלים זכאות למשכנתא?
נושא המשכנתא, הוא נושא מעט כאוב בישראל, זוגות צעירים מתקשים לרכוש דירות בעקבות המחירים הגבוהים ורובם ככולם אינם קונים נכס. איך מקבלים זכאות למשכנתא? במאמר הבא.
הצטרפו עוד היום לקבוצת משכנתא, ותחסכו הרבה מאוד זמן וכסף, אל תפספסו:

קבוצת משכנתא למחזור משכנתא

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 43 מתוך 100
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לבניה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 2 מתוך 50
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לדירה חדשה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 15 מתוך 150
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא להלוואה לכל מטרה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 3 מתוך 100
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לביטוח משכנתא

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 171 מתוך 220
הגשת מועמדות

לקבלת ייעוץ משכנתא השאר פרטים ואנו נחזור אליך בהקדם