מאושרים בערוץ 2

Call *2930

הסיבה לקחת משכנתא לפרוייקט תמ"א 38

פרוייקטים רבים של תמ"א 38 נמצאים בעיצומם בכל הארץ ובעיקר באזור המרכז. אולם תהליך ההוצאה של פרוייקטים אלו לוקח זמן רב ולעיתים מדובר בשנים רבות. בעלי דירות רבים שזהו הנכס היחידי שלהם הנמצאים בסיטואציה שהם חייבית להגדיל את הדירה בדחיפות או לשנות מקום מגורים עלולים להתייאש מהתהליך ולוותר על הנכס. אם אתם מחפשים נכס להשקעה או נכס עיקרי ויש לכם סבלנות, קניית דירה המיועדת לתמ"א 38 יכולה להיות השקעה נבונה בהחלט.

מהי תכנית תמ"א 38?

תוכנית תמ"א 38 הינה תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים ישנים בפני רעידות אדמה. 11 שנים חלפו מאז אושרה התוכנית בממשלה ונראה כי עניין בעלי הדירות גדל משנה לשנה מההבנה כי תמ"א 38 זוהי הזדמנות אדירה להעלות את שווי הנכס שברשותם בעשרות אחוזים ואת רמת איכות החיים שלהם בלי להשקיע מכספם.

ממשלת ישראל אישרה את חוק תמ"א 38 לאור ההבנה שישראל ממוקמת באזור המועד לפורענות מבחינת רעידות אדמה והמבנים הישנים (בד"כ 40 שנה ומעלה) אינם עמידים. את רעידות האדמה לא ניתן למנוע, אולם ע"י היערכות מראש ניתן לצמצם באופן משמעותי את האבדות בנפש וברכוש.

בכדי להפוך את התכנית למשתלמת לא מדובר רק בחיזוק המבנה אלא הממשלה אישרה גם הגדלת מספר הדירות בנכס והרחבת הדירות הקיימות, כולל הוספת ממ"ד במידה והתנאים מאפשרים זאת.

מדוע כדאי לרכוש נכס המיועד לתמ"א 38

רכישת נכס המיועד לפרוייקט תמ"א 38 יכולה להיות עסקה משתלמת מאד מכיוון שכל עוד תהליך השיפוץ לא החל מחיר הדירה לא ישתנה משמעותית. לעומת זאת לאחר השיפוץ ערך הדירה של פרוייקט תמ"א 38 גדל בעשרות אחוזים, הדירה עצמה גדלה ואיכות החיים משתפרת באופן משמעותי ביותר וזאת ללא השקעה כלכלית נוספת מבחינתכם.

כיצד רוכשים דירה?

מצאתם דירה ואתם מעוניינים לרכוש אותה, איך בכלל עושים את זה? בשנים האחרונות מחירי הדירות עלו באופן משמעותי ורכישת דירה נראית כחלום שלא ניתן להשיג. אולם אם יש לכם הון אישי בשווי 30% מנכס הדירה יש לכם אפשרות לקחת משכנתא מהבנק ולהגשים את חלום רכישת הדירה. היום ישנה תחרות גדולה מאד בין הבנקים על המשכנתאות וניתן להוזיל את הריביות ולבחור במסלול המשכנתא הנכון לכם. השקעה בנדל"ן נחשבת ליציבה ומשתלמת, בעיקר אם אתם רוכשים דירה של פרוייקט תמ"א 38, לא כדאי לפספס הזדמנויות מהסוג הזה בגלל שהסכום המלא אינו ברשותכם.

איך מחליטים על משכנתא?

ראשית, אל תתעצלו ובקשו הצעה למשכנתא לפחות מארבעה בנקים שונים. ההבדלים יכולים להגיע בסופו של דבר לסכום עצום. לאחר שקיבלתם הצעות חזרו לבנק שאתם מעוניינים לעבוד אתו ונסו להשוות את ההצעה. חשוב מאד לקחת בחשבון לא רק את אחוזי הריבית אלא גם את סוג התכנית ופריסת התשלומים בכדי לוודא שתוכלו לעמוד בהם.

היום ישנם יועצי משכנתא פרטיים או כאלה שעובדים בחברות המספקות ייעוץ משכנתאות, כדאי לשקול לקחת יועץ כזה. ליועצי המשכנתא יש כח קנייה גדול משלכם ולכן הם יכולים להשיג עבורכם הצעות טובות יותר. כמו כן יועץ משכנתא מתמצא בתוכניות השונות ובאותיות הקטנות ולכן יוכל לסייע לכם לבנות את תכנית המשכנתא המתאימה בדיוק לכם.

חשוב מאד! לפני שאתם רוכשים נכס המיועד לפרוייקט תמ"א 38, ודאו לפני כי הנכס אכן מיועד לפרוייקט ועבר את כל האישורים הנדרשים, כמו כן קחו בחשבון שישנו סיכוי שהפרוייקט יצא לפועל רק בעוד שנים רבות. 

עדכון אחרון: 8/25/2016 9:31:00 AM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שיתוף:

הסיבה לקחת משכנתא לפרוייקט תמ"א 38
תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות
תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות
הלוואת משכנתא – הדרך הנכונה הלוואת משכנתא – הדרך הנכונה
איך מחפשים הלוואת משכנתא בצורה נכונה?
משכנתא לגיל השלישי משכנתא לגיל השלישי
משכנתא לגיל השלישי
משכנתא לצורך שיפוץ משכנתא לצורך שיפוץ
מה זו משכנתא לצורך שיפוץ דירה?
איך מקבלים זכאות למשכנתא? איך מקבלים זכאות למשכנתא?
נושא המשכנתא, הוא נושא מעט כאוב בישראל, זוגות צעירים מתקשים לרכוש דירות בעקבות המחירים הגבוהים ורובם ככולם אינם קונים נכס. איך מקבלים זכאות למשכנתא? במאמר הבא.
הצטרפו עוד היום לקבוצת משכנתא, ותחסכו הרבה מאוד זמן וכסף, אל תפספסו:

קבוצת משכנתא למחזור משכנתא

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 43 מתוך 100
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לבניה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 2 מתוך 50
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לדירה חדשה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 15 מתוך 150
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא להלוואה לכל מטרה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 3 מתוך 100
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לביטוח משכנתא

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 171 מתוך 220
הגשת מועמדות

לקבלת ייעוץ משכנתא השאר פרטים ואנו נחזור אליך בהקדם