מאושרים בערוץ 2

Call *2930

טיפים לרכישת דירה חדשה

רכישת דירה היא כנראה הצעד הכלכלי הכי משמעותי וחשוב שנבצע בחיים שלנו. לרכישה, תהיה השפעה כלכלית על התא המשפחתי ועל כן, יש לבצע אותה בחוכמה, תוך כדי התחשבות בשיקולים הנוגעים לתקציב הדירה, גודל הדירה, סוג הדירה ועוד.

המשיכו בקריאת המאמר ותגלו את הכללים לתהליך הנכון של רכישת דירה וכך תוכלו להימנע מטעויות באחת הרכישות הכי גדולות שלכם.

השוואה בין הצעות במשרדי המכירות השונים

אם החלטתם שאתם רוצים לרכוש דירה בעיר שלכם, זה כבר מצוין. עכשיו, תצטרכו להחליט באיזו שכונה לרכוש את הדירה ואילו פרויקטים חדשים של דירות, קיימים באזור. גשו פיזית לכל משרדי המכירות ובקשו לקבל מידע על הפרויקט, מחיר ומפרט טכני. במידה והפרויקט עדיין בבנייה, בקשו להתרשם מהדמיות. במידה ויש כבר דירה לדוגמא, בקשו לראות אותה.

התחשבות בתקציב הכספי

כדאי לקבוע מסגרת קשוחה וקבועה לתקציב הכספי שלכם, כך תוכלו להיות בטוחים שתעמדו בתשלומי המשכנתא על הדירה שרציתם. חריגה מהתקציב, תהיה אפשרית מבחינתכם, רק אם יש לכם עזרה כלשהי מההורים או שחסכתם סכום כסף גדול ותרצו להשתמש בו. מומלץ גם להתייעץ עם יועץ משכנתאות חיצוני ולבדוק את אופציות המשכנתא.

תקציב נוסף להוצאות נוספות

הרי לכולנו ברור וידוע, שמלבד ההוצאה הכספית הגדולה של קניית הדירה, יש גם הוצאות נוספות כמו, מס רכישה, שכר טרחה של עורך דין, שיפוץ ושדרוגים בדירה ועוד. מומלץ להתחשב בהוצאה זאת ולקחת אותה בחשבון.

רכישת דירה מקבלן

וודאו שהקבלן שמבצע את הפרויקט, הוא קבלן גדול, מקצועי, בעל מוניטין טוב. לא כדאי לרכוש את הדירה מקבלנים קטנים, כי יכול להיות שהם לא יוכלו לעמוד בהתחייבויות או שיכריזו על פשיטת רגל. לכן, כדאי אך ורק לקנות מקבלן מוכר, שמספק ערבויות, על פי חוק מכר. יתרה מזאת, מלבד הקבלן, מומלץ גם לבדוק את חברת הבנייה – אילו פרויקטים היא בנתה בעבר, שביעות רצון של לקוחות, איך שירות הלקוחות שלה ועוד.

היעזרו בשירותיו של עורך דין

פנו לעו"ד המתמחה בתחום המקרקעין והראו לו את החוזה של רכישת הדירה. הוא כבר ידע על אילו סעיפים לשים דגשים, כך שהזכויות שלכם לא יפגעו. מומלץ שלא לוותר על השלב הזה, שכן ברגע האמת, הוא מהווה את אחד השלבים הכי חשובים עבורכם. יתרה מזאת, מדובר על עלות קטנה יחסית, לעומת העלות הגבוהה של רכישת הדירה ועל כן לא מומלץ לחסוך אותה.

התמקחות על המחיר

לרוב, יש מבצעים על מגוון של פרויקטים חדשים. המבצעים הללו כוללים הנחות משמעותיות על מחיר הדירה. מעבר לכך, אל תתפתו להאמין רק להנחות המוצעות לכם ונסו להתמקח עוד קצת ולהוריד את המחיר. במידה ואין אפשרות להוריד את המחיר, נסו לבדוק אם תוכלו לקבל שדרוגים בחינם או בעלות מינימאלית.

 

המאמר נכתב בשיתוף עם אתר www.batim.org.il

עדכון אחרון: 5/16/2017 1:29:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שיתוף:

טיפים לרכישת דירה חדשה
תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות
תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות
הלוואת משכנתא – הדרך הנכונה הלוואת משכנתא – הדרך הנכונה
איך מחפשים הלוואת משכנתא בצורה נכונה?
משכנתא לגיל השלישי משכנתא לגיל השלישי
משכנתא לגיל השלישי
משכנתא לצורך שיפוץ משכנתא לצורך שיפוץ
מה זו משכנתא לצורך שיפוץ דירה?
איך מקבלים זכאות למשכנתא? איך מקבלים זכאות למשכנתא?
נושא המשכנתא, הוא נושא מעט כאוב בישראל, זוגות צעירים מתקשים לרכוש דירות בעקבות המחירים הגבוהים ורובם ככולם אינם קונים נכס. איך מקבלים זכאות למשכנתא? במאמר הבא.
הצטרפו עוד היום לקבוצת משכנתא, ותחסכו הרבה מאוד זמן וכסף, אל תפספסו:

קבוצת משכנתא למחזור משכנתא

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 42 מתוך 100
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לבניה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 2 מתוך 50
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לדירה חדשה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 15 מתוך 150
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא להלוואה לכל מטרה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 3 מתוך 100
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לביטוח משכנתא

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 171 מתוך 220
הגשת מועמדות

לקבלת ייעוץ משכנתא השאר פרטים ואנו נחזור אליך בהקדם