מאושרים בערוץ 2

Call *2930

מהם הפרמטרים שיכולים להשפיע על לקיחת המשכנתא

בשנים של עליית מחירים עצומה בתחום הנדל"ן, ברור כי הישראלי הממוצע אינו יכול אפילו לחלום על רכישת דירה מבלי לקיחת משכנתא. המטרה של רבים ברורה: לקיחת משכנתא בהיקף הקטן ביותר האפשרי, עם תנאים נוחים שלא ייקרו את מחיר העסקה הכולל בצורה דרסטית. כדי שזה יקרה,חשוב לשים לב ללא מעט דברים הנוגעים לנכס, למצב הכלכלי של הלווים ואפילו למוסד הפיננסי שמעניק את ההלוואה.

הפרמטרים שמשפיעים על המשוואה

כל מי שרכש דירה יודע שמגוון האפשרויות בעת לקיחת משכנתא הוא רחב בהחלט, מה שהופך את התחום למורכב. יש הרי מסלולים שונים של משכנתאות, כאשר ההבדלים ביניהןאינם בהכרח בהירים לחסרי הידע בתחום, כשגם המאפיינים הנקודתיים של המקרה משחקים תפקיד. את גובה המשכנתא צריך להתאים לפער בין שווי הנכס לבין ההון העצמי של הרוכשים, כשמומלץ שלא "להיחנק" מבחינה כלכלית אלא להשאיר סכומים סבירים בעובר ושב או בפיקדונות.

במעמד לקיחת המשכנתא, חשוב להקדיש תשומת לב למסלול שלה, לגובה ההחזר החודשי אך גם למשך זמן ההחזר שלה, שמשפיע הן על מספר התשלומים והן על גובהם (במשכנתאות ארוכות הריבית וההצמדה יהיו משמעותיות יותר).

אזור המגורים

אי אפשר להפריד את לקיחת המשכנתא מהמאפיינים העיקריים של הנכס שלשמו היא נלקחת. אזור המגורים חייב להילקח בחשבון, ולו מכיוון שהוא משפיע על עלויות המחייה ועל האופן בו ניתן להחזיר את המשכנתא: אם ניקח כדוגמא דירות למכירה בקריית אונו, ברור שמרווח הנשימה הכלכלי שהן מאפשרות יהיה מעט גדול יותר מאשר דירות בתל אביב. זכרו כי במעמד הבחינה של המשכנתא שרוצים לקחת חשוב לתת את הדעת על המצב הכלכלי שלכם ועל יכולת ההחזר בהווה ובעתיד גם יחד, יכולת שתלויה גם בעלויות המחייה באותו אזור (לצד פרמטרים דוגמת מאפייני התא המשפחתי או מסלולים שונים בקריירה).

המדיניות של הבנק

העידן הנוכחי הוא עידן של תחרות כלכלית בשלל תחומים, וגם בתחום הבנקאות. המשמעות הישירה של עובדה זו היא שתרחיש בו הבנקים מנסים ללכוד את תשומת לבם של הלקוחות הפוטנציאליים באמצעות הטבות שונות ומסלולים משתלמים, הוא בהחלט אפשרי. מכאן נובע שאין חובה של ממש לפנות רק לסניף בו מנוהל החשבון על מנת לקחת משכנתא, כשניתן ואף מומלץ לבצע השוואת מסלולים בין מספר בנקים. בדרך זו ניתן יהיה להיתקל אולי בהצעות משתלמות של בנקים שמנסים למשוך אליהם לקוחות חדשים, כשגם הכרת שדה המשחק והאופציות שבו יכולה להיות כלי מיקוח מצוין במשא ומתן ההכרחי מול הבנק.

 

 

עדכון אחרון: 7/5/2016 3:22:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שיתוף:

מהם הפרמטרים שיכולים להשפיע על לקיחת המשכנתא
תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות
תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות
הלוואת משכנתא – הדרך הנכונה הלוואת משכנתא – הדרך הנכונה
איך מחפשים הלוואת משכנתא בצורה נכונה?
משכנתא לגיל השלישי משכנתא לגיל השלישי
משכנתא לגיל השלישי
משכנתא לצורך שיפוץ משכנתא לצורך שיפוץ
מה זו משכנתא לצורך שיפוץ דירה?
איך מקבלים זכאות למשכנתא? איך מקבלים זכאות למשכנתא?
נושא המשכנתא, הוא נושא מעט כאוב בישראל, זוגות צעירים מתקשים לרכוש דירות בעקבות המחירים הגבוהים ורובם ככולם אינם קונים נכס. איך מקבלים זכאות למשכנתא? במאמר הבא.
הצטרפו עוד היום לקבוצת משכנתא, ותחסכו הרבה מאוד זמן וכסף, אל תפספסו:

קבוצת משכנתא למחזור משכנתא

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 43 מתוך 100
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לבניה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 2 מתוך 50
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לדירה חדשה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 15 מתוך 150
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא להלוואה לכל מטרה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 3 מתוך 100
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לביטוח משכנתא

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 171 מתוך 220
הגשת מועמדות

לקבלת ייעוץ משכנתא השאר פרטים ואנו נחזור אליך בהקדם