מאושרים בערוץ 2

Call *2930

משכנתא לקניית דירת קבלן בפרויקט תמ"א 38 בהרצליה

העיר הרצליה נחשבת לפנינת נדל"ן, רבים מעוניינים לגור בעיר היפה המציעה איכות חיים גבוהה, מיקום מעולה, חופי ים מטופחים, מרינה ציורית ושלל אפשרויות תעסוקה. בשנים האחרונות ניתן לראות פרויקטים רבים בתחום של התחדשות עירונית בהרצליה, העיריה מעודדת את היזמים והדיירים במבנים ישנים לחזק את הבניין בפני רעידות אדמה ולחדש את חזיתות המבנים כדי לשדרג את נראות העיר ולהעלות את רמת החיים.

עם זאת, נשאלת השאלה האם ניתן לקחת משכנתא רגילה לרכישת דירה מקבלן בפרויקט תמ"א 38 בעיר? חשוב לדעת כי לכל פרויקט תמ"א 38 יש בנק מלווה, לכן חשוב לקבל אישור עקרוני למשכנתא מהבנק ולעדכן זאת בחוזה המכר מול הקבלן, כך אם לא מקבלים אישור ניתן לבטל את החוזה ללא קנסות ותביעות. חשוב לבדוק את החוזה מול הקבלן בעזרת עורך דין מקצועי המתמחה בעסקאות נדל"ן בפרויקטים מסוג תמ"א 38 ובפרויקטים של תמ"א 38/2 (הריסת הבניין והקמת מבנה מגורים חדש).

היבטים משפטיים למשכנתא בפרויקט תמ"א 38

כאשר מעוניינים לרכוש דירה חדשה מקבלן בפרויקט תמ"א 38 בעיר הרצליה או בכל מקום אחר בארץ, למעשה ברוב המקרים רוכשים דירה על הנייר. בעסקת תמ"א 38 בעלי הדירות בבניין מתקשרים בהסכם עם היזם, בחוזה מתחייב היזם לחזק את הבניין בפני רעידות אדמה בהתאם לתקן המחייב, להחליף תשתיות ישנות, להוסיף מעלית, להרחיב את הדירות הקיימות, לשפץ את מבואת הלובי, להשקיע בשיפוץ חזית המבנה ועוד. בתמורה, הדיירים מוכרים ליזם את זכויות הבנייה, וכדי להבטיח שבעלי הדירות לא יבצעו עסקאות סותרות ברכוש המשותף של בניין המגורים היזם רושם הערת אזהרה לזכותו.

גם הבנק המלווה פרויקט תמ"א 38 רושם הערת אזהרה לזכותו, על מנת להבטיח את ההלוואה ליזם. רוכשי הדירות החדשות מהקבלן רושמים גם הם הערת אזהרה לטובתם על מנת להבטיח את ההשקעה שלהם, והבנק שמציע להם משכנתא לרכישת הדירה רושם אזהרה כנגד כספי ההלוואה.

לכן, בעת רכישת דירה מקבלן בפרויקט תמ"א 38 בהרצליה חשוב להבין מהם ההיבטים המשפטיים לעסקה זו, כיצד לקחת משכנתא באופן חכם ונכון ואיך למזער סיכונים בגין כספים המשולמים ליזם הפרויקט.

הגנה על הקונה

עד לפני מספר שנים הבנקים חששו לתת משכנתאות לרוכשי דירות מקבלן בפרויקט תמ"א 38, כיום המגמה השתנתה וקל יותר לקבל אישור עקרוני למשכנתא, ולאחר מכן הלוואה לרכישת הדירה. עם זאת, הסכם המכר מול היזם חייב לכלול מנגנוני הגנה על הקונה מאחר וקיימת מערכת משפטית דו שלבית בעת קניית דירה בפרויקט תמ"א 38, וחשוב לעגן גם את מסגרת הזמנים ומועדי התשלום לעסקה, ומומלץ לוודא בעזרת עורך דין מנוסה כי אין סעיפים מעורפלים העשויים להשפיע על כדאיות העסקה עבור הקונה.

ראוי לציין כי קניית דירה בפרויקט תמ"א בהרצליה נחשבת לעסקה משתלמת ברוב המקרים, כל עוד רוכשים את הדירה מיזם אמין ומוכר המבצע פרויקטים רבים בעיר. כדי לקבל משכנתא נוחה מומלץ לפנות לחברת ייעוץ משכנתאות מובילה, עוד לפני חתימה על חוזה מול היזם.

      

עדכון אחרון: 5/28/2017 11:09:00 AM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שיתוף:

משכנתא לקניית דירת קבלן בפרויקט תמ"א 38 בהרצליה
תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות
תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות
הלוואת משכנתא – הדרך הנכונה הלוואת משכנתא – הדרך הנכונה
איך מחפשים הלוואת משכנתא בצורה נכונה?
משכנתא לגיל השלישי משכנתא לגיל השלישי
משכנתא לגיל השלישי
משכנתא לצורך שיפוץ משכנתא לצורך שיפוץ
מה זו משכנתא לצורך שיפוץ דירה?
איך מקבלים זכאות למשכנתא? איך מקבלים זכאות למשכנתא?
נושא המשכנתא, הוא נושא מעט כאוב בישראל, זוגות צעירים מתקשים לרכוש דירות בעקבות המחירים הגבוהים ורובם ככולם אינם קונים נכס. איך מקבלים זכאות למשכנתא? במאמר הבא.
הצטרפו עוד היום לקבוצת משכנתא, ותחסכו הרבה מאוד זמן וכסף, אל תפספסו:

קבוצת משכנתא למחזור משכנתא

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 43 מתוך 100
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לבניה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 2 מתוך 50
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לדירה חדשה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 15 מתוך 150
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא להלוואה לכל מטרה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 3 מתוך 100
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לביטוח משכנתא

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 171 מתוך 220
הגשת מועמדות

לקבלת ייעוץ משכנתא השאר פרטים ואנו נחזור אליך בהקדם