מאושרים בערוץ 2

Call *2930

קבלת משכנתא לבנייה קלה

משכנתא לבנייה

הפופולריות הגוברת של שיטת הבנייה הקלה בישראל מעלה את השאלה לגבי משכנתאות ואישורן. האם יש שוני בין משכנתא לרכישת דירה מקבלן, למשל ובין משכנתא לבנייה בשיטה כמו בנייה קלה. במאמר זה נעשה סדר בבלגן ונתמקד במשכנתאות לבנייה. מה צריך לדעת מראש, איך זה עובד ולמה זה כדאי.

לפני הכל – למה כדאי לבחור בנייה קלה?

בניגוד לקנייה של דירת קבלן או בית מיד שנייה, בניה קלה מאפשרת לכם את הגמישות שבבניית בית חלומות, בלי המחיר הגבוה, העבודה שמתפרשת על פני שנים וכשלי הבירוקרטיה שמלווים את הנושא. אתם לא תלויים בחברת בנייה גדולה שבונה לכולם את אותה הדירה, בלי גמישות, אלא יכולים לבחור מבנה שיתאים לכם, לעצב אותו כרצונכם ולבצע את הבנייה מהר.

בנייה קלה היא זולה יותר ומחיר בית ממוצע יכול להיות כמה מאות אלפי שקלים, בניגוד לדירה שעולה מיליון ומעלה. עלות הבנייה הזולה לצד כוח האדם המופחת שצריך כדי לסיים את הפרויקט מובילים להוזלה במחיר, כך גם חומרי הבנייה והחלקים השונים שלמעשה מורכבים במפעל ואין צורך לשנע אותם לאתר הבנייה.

למרות שמדובר בדרך כלל בדגמים מוכנים, הם ורסטילים ואפשר לבחור בגודל מסויים, במפרט חדרים שמתאים לכם ובכל עיצוב חיצוני שתרצו. עלות נמוכה, גיוון בעיצוב, עמידות לאורך זמן ותחזוקה שוטפת מעטה – אלו היתרונות שתקבלו כשתבחרו בנייה קלה. ולפני שתתחילו, צריך משכנתא.

משכנתא לבנייה קלה – כך זה עובד

בניגוד למשכנתא שניתנת עבור קניית בית או דירה מוכנים ומועברת לחשבון הבנק בתשלום אחד בדרך כלל, בתהליך של בנייה קלה המצב הוא שונה. הבנק מחלק את מתן דמי המשכנתא לפי שלבי הבנייה. משמעות הדבר היא שמקבלים בתחילה חלק מהמשכנתא לרכישת הקרקע, לאחר הגשת אישורי הבנייה. לאחר מכן, הבנק מפריש את הסכום לאחר כל שלב בבנייה – כאשר בבנייה קלה מדובר בתהליך מהיר למדי.

לפני שאתם פונים לקבלת משכנתא לבנייה קלה חשוב לבחור בחברה המתמחה בנושא ויכולה לעזור לכם בנושא תוכניות הבנייה, אישורי הבנייה ושאר הדברים הנחוצים לקבלת המשכנתא. חברה מקצועית המתמחה בבנייה קלה תוכל ללוות אתכם בתהליך ולתת לכם את העזרה הנחוצה כדי לקבל את המשכנתא המתאימה ביותר.

בנוסף, מומלץ להתייעץ עם חברה לייעוץ משכנתאות שמתמחה בנושא ותעזור לכם להשיג את ההצעה הכדאית ביותר מהבנקים ומחברות המשכנתא. במידה ואתם רוצים לבנות באיזור מסויים, למשל רמת הגולן, הגליל או בנגב, כדאי להתייעץ עם סוכן משכנתא מקומי שמכיר גם את הטבות המס המיוחדות הניתנות למי שרוצה לבנות באיזורי עדיפות.

 

עדכון אחרון: 10/8/2015 12:53:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שיתוף:

קבלת משכנתא לבנייה קלה
תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות
תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות
הלוואת משכנתא – הדרך הנכונה הלוואת משכנתא – הדרך הנכונה
איך מחפשים הלוואת משכנתא בצורה נכונה?
משכנתא לגיל השלישי משכנתא לגיל השלישי
משכנתא לגיל השלישי
משכנתא לצורך שיפוץ משכנתא לצורך שיפוץ
מה זו משכנתא לצורך שיפוץ דירה?
איך מקבלים זכאות למשכנתא? איך מקבלים זכאות למשכנתא?
נושא המשכנתא, הוא נושא מעט כאוב בישראל, זוגות צעירים מתקשים לרכוש דירות בעקבות המחירים הגבוהים ורובם ככולם אינם קונים נכס. איך מקבלים זכאות למשכנתא? במאמר הבא.
הצטרפו עוד היום לקבוצת משכנתא, ותחסכו הרבה מאוד זמן וכסף, אל תפספסו:

קבוצת משכנתא למחזור משכנתא

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 42 מתוך 100
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לבניה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 2 מתוך 50
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לדירה חדשה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 15 מתוך 150
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא להלוואה לכל מטרה

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 3 מתוך 100
הגשת מועמדות

קבוצת משכנתא לביטוח משכנתא

קבוצת המשכנתא תסגר בעוד

הגישו בקשה: 171 מתוך 220
הגשת מועמדות

לקבלת ייעוץ משכנתא השאר פרטים ואנו נחזור אליך בהקדם