מאושרים בערוץ 2

Call *2930

מיסוי על ריבוי הדירות – האם גם אתם נכללים?

חלומם של המון ישראלים הוא לזכות בארבע קירות מוגנים ומגנים. לצד אלו שמשאלת לבם היא דירה אחת בלבד, ישנם אלו שברשותם יותר מדירה אחת. החוק המדובר על מיסוי לריבוי הדירות, הינו תוצר של תכנית כלכלית של הממשלה כאשר מטרת העל היא להפחית את המחירים של דירות בישראל. מיסוי על ריבוי הדירות נשמע באוזינהם של רבים לא אחת, אך על מה בדיוק מדובר ועל מי חל החוק?

 

על מי יחול החוק?

המס רלוונטי גם ליחיד וגם לתא משפחתי, כאשר תנאי הסף מתייחס לזה שברשותו לפחות שלוש דירות כאשר שיעור הבעלות הכולל שלו עומד על 249% ומעלה.

 

סכום המס שיהיה עליכם לשלם

אז אם ברשותכם שלוש דירות או אם ברשותכם חלק העולה על 249% בשלוש דירות שונות, יהיה עליכם לשלם מיסוי על ריבוי דירות. המס עומד כל כאחוז אחד מהסכום הקובע של דירות המגורים. לצד המס שיש עליכם לשלם, דעו כי גם ישנה תקרה מסוימת, כך שהסכום נעצר ב-18,000 שקלים בשנה אחת.

 

מסתייעים באנשי מקצוע לאורך כל הדרך

כשם שהתייעצתם עם יועצי משכנתאות על מנת לעשות את הצעד לקראת רכישת הדירות שלכם, כעת הגיע הזמן שלכם לברר עם אנשי מקצוע אחרים לגבי הזכויות והחובות שלכם עם רכישת הדירה והמס על ריבוי הדירות. התייעצות עם אנשי מקצוע היא אבן הפינה שיש עליכם להניח במטרה לעשות את הצעדים הגדולים הללו על הצד הטוב ביותר.

 

יש ברשותכם דירה או רק חלק ממנה? אתם עומדים לרכוש דירה חדשה אך לא יודעים במה החוק מחייב אתכם בכל הקשור להיבט של מס? נתיב של תכנון וייעוץ מס יכול לסייע לכם רבות עם מענה כולל לכל שאלותיכם. כל עסקה שאתם מבצעים מחוייבת במס, וכשזה מגיע אל רכישת הדירות ומיסוי על ריבוי הדירות, חשוב שתדעו לקראת מה אתם הולכים. איך עושים זאת? עם תכנון קפדני ומעמיק של איש מקצוע מנוסה.

 

העניקו לעצמכם ראש שקט עם ידיעת החוק וליווי מקצוע שיתבצע על ידי חוד החנית של יועצי המס. ככל שתדעו יותר כך תדעו לפעול טוב יותר. חשוב לציין כי נתיב זה של ייעוץ מס הינו נתיב חוקי וכשר, וכל הנדרש מכם הוא רק להסתייע ביועצים מנוסים שיעלו אתכם על דרך המלך בדרך אל הדירה החדשה שלכם.

 

"המידע באדיבות בייקר טילי - שירותי ייעוץ מס"

הוספת הודעה חדשה
נשמח לצרף אותך למכרז בין כל חברות הביטוח ולהציע לך את הפוליסה לביטוח המשכנתא הטובה ביותר. חייגי 2930* שלוחה 2 -לכניסה למכרז. לשירותך תמיד המרכז הארצי למשכנתאות

היי אשמח לתת לך הצעה לביטוח משכנתא חיים+מבנה+צד ג' 500,000 + חודשיים חינם. סנדרה :)

שלום, את מוזמנת ליצור עמנו קשר וניתן לך את המחיר הטוב ביותר בהתאם לכיסוי שתבחרי, בביטוח סיעודי קיימת אפשרות לרכוש גובה פיצוי בהתאם ליכולת הכלכלית שלך.

ביטוח חיים וביטוח נכס בביטוח חיים: במקרה של פטירה חלילה, הבנק רוצה להבטיח את המשך קבלת התשלום שהתחייבתם אליו. לרשותכם סוכנות מעגלי ביטוח. בביטוח נכס: הבנק דורש להבטיח את שלמות הנכס כל עוד הוא משועבד לבנק בצורת משכנתא. לרשותכם סוכנות מעגלי ביטוח.

קנינו בית בשווי של 1,500,000 ₪. לקחנו משכנתא בסך: 900,000 ₪ את היתרה שילמנו מכספנו שלנו. באיזה גובה מבוטח הנכס? האם יש כיסוי מלא לנכס?

חיים שלום.הנכס מבוטח אך ורק על החלק שנילקח בהלוואה למשכנתא וכך גם הכיסוי רק לאותם 900,000 ₪ שנלקחו כהלוואה. לרשותכם סוכנות מעגלי ביטוח

האם חובה לבצע ביטוח משכנתא מהבנק המלווה?

לא קיימת חובה כזו. ניתן לערוך ביטוח בכל חברה שתבחר. החשוב מכל שהביטוח יכסה את כל סכום ההלוואה שתיקח וכי הפוליסה תהיה משועבדת לבנק. לרשותך סוכנות מעגלי ביטוח.

סכום הביטוח משוכלל מ: סכום המשכנתא, אורך התקופה ורבית על ההלוואה ובחירת מסלול פרמיה. לרשותכם סוכנות מעגלי ביטוח

שלום ערכתי סקר לגבי ביטוח החיים למשכנתא קיימת, נתתי לכל חברה את אותם הפרטים לגבי תמהיל המשכנתא שבידי: כמה הלוואות קיימות, איזה סכום נותר לכל הלוואה, מהי הריבית ולכמה שנים. ביקשתי לקבל את השתנות הפרמיות העתידיות בהתאם ליתרת המשכנתא בכל אחת מן השנים העתידיות ועד לסיום תשלומי המשכנתא. מטרידה אותי ביותר העובדה שכל גוף מציג סכום שונה כיתרת המשכנתא בכל שנה. 1) איך אדע מי צודק? האם זה תפקידי לבקר ולודא שהגוף המבטח אחראי דיו ומבטח בסכום התואם את היתרה בבנק? 2) מה קורה במצב בו ארע מקרה מוות והסכום המכוסה על ידי חברת הביטוח נמוך מרישומי הבנק? 3) האם התשובה לשאלה 2 משתנה במקרה שהסוכנות המבטחת (בסכום נמוך מהיתרה בפועל) הינה סוכנות של הבנק? 4) במקרה מוות , האם חברת הביטוח מחוייבת לשלם גם את עמלת הפרעון המוקדם? תודה שרון

שלום קיבלתי מסוכן הביטוח טבלה רב שנתית אשר בה הפרמיה משתנה בהתאם לסכום הכיסוי הביטוחי של המשכנתא. האם הסכום לכיסוי הביטוחי במשכנתא אמור לכלול את עמלת הפרעון המוקדם או את הריבית לסילוק?

אני עכשיו רציתי לשנות חברת ביטוח אבל לנו יש מסלולים שונים והראשון שמסתיים הוא לאחר 17 שנה ו 4חודשים ואחרון לאחר 27 ו4 חודשים בהצעות מחיר החברות נותנות הצעה לשנה שלמה ואני שואלת אותם אם אני מסלקת הלוואה הראשונה למה אני צריכה עוד 8 חודשים להמשיך לשלם עליה והם עונים לי שזה ברירת מחדל.באם נתקלתם בזה?

שלום, ניתן לרכוש ביטוח למשכנתא אך ורק לגובה ההלוואה ולזמן שבה מסתיימת ההלוואה, אין שום התחיבות לשלם כאשר מסתיימת המשכנתא.

1 | 2