במידה ויש בבעלותכם דירה ואתם מעוניינים לקחת כנגד הלוואה – יש לא מעט דברים שאתם צריכים לקחת. תהליך קבלת הלוואה לכל מטרה כנגד שיעבוד דירה יכול לקחת קצת זמן, אבל בסופו אתם תוכלו ליהנות מביטחון כלכלי ומסכומי כסף משמעותיים.

אם אתם רוצים לדעת כיצד עושים את זה נכון, אנחנו ממליצים לכם להמשיך ולקרוא. אספנו את כל המידע שיעזור לכם לקחת את המשכנתא הנכונה עבורכם כנגד הדירה שברשותכם. 

האם באמת ניתן לקבל את ההלוואה הזו כנגד כל מטרה? 

כפי שהשם של ההלוואה הזו אולי מרמז לכם, הלוואה כנגד שעבוד דירה היא הלוואה שניתן לקבל אותה בעבור כל סיבה שתבחרו. בין אם מדובר בהלוואה לצורך שיפוצים נכסים שבבעלותכם, לצורך טיפולים רפואיים ואפילו לצורך סגירת חובות – שעבוד הנכס שבבעלותכם יוכל להפוך את תהליך קבלת ההלוואה לנוח ופשוט יותר.

כן חשוב לציין שהבנקים והגופים הפיננסים לא ששים להעניק הלוואות מסוג זה למטרות שנחשבות כמותרות כמו נסיעות לחו״ל שלא לצרכים רפואיים או לצורך פריטי יוקרה (מכוניות, בגדים וכדומה). 

הלוואה לכל מטרה כנגד שיעבוד דירה

למי מומלץ לבחור בסוג הלוואה זו?

הלוואה בשעבוד נכס היא הלוואה מומלצת בעבור בעלי נכסים ברחבי המדינה. הבנקים, הגופים החוץ בנקאיים וגופים נוספים המציעים הלוואות רואים את הדירה כהשקעה בטוחה במיוחד, משום שנדל״ן הוא תחום שתמיד יישאר מבוקש.

בכך, אתם יכולים להציג בפני הגופים המלווים חזית אחראית, משום שאתם יודעים שהנכס שלכם הוא איכותי והיה רכישה משתלמת.

בנוסף, סוג זה של הלוואה יכול להתאים מאוד גם למי שרוצים לבצע איחוד הלוואות. החיים לצד מספר משכנתאות בהחזרים משתנים יכולים להיות די מלחיצים מהבחינה הפיננסית, לכן הוקמה האפשרות של איחוד כל ההלוואות הקיימות.

כשאתם מבצעים איחוד של כל ההלוואות הקיימות כנגד הדירה שברשותכם, אתם מעניקים לעצמכם מרווח נשימה נוסף. במרבית המקרים, תוכלו לפרוס את ההלוואה לאורך זמן רב במיוחד ולהנות מהחזרים חודשיים נמוכים מכפי שהייתם משלמים עד למועד האיחוד. 

מהו גובה השעבוד הנדרש?

עד לאחרונה, כאשר אדם היה מעוניין בקבלת הלוואה לכל מטרה כנגד שעבוד הדירה, הוא היה יכול לקבל שיעור מימון מירבי של עד חמישים אחוז משווי הנכס.

עם זאת, בעקבות המלחמה והתקופה הכלכלית המורכבת שכולנו נמצאים בה, הגופים הפיננסים הגדולים פועלים על מנת להגדיל את ערך המימון המירבי לכ-70%.

מדובר בבשורה טובה בעבור ציבור הלווים, משום שהיא מאפשרת לאדם הלווה מרחב נשימה קצת יותר גדול ואפשרות להנות מתשלומים נמוכים יותר בכל חודש בחודשו. 

האם גם מסורבים יכולים להנות מהלוואה זו? 

אכן כן. הלוואה לכל מטרה כנגד שיעבוד דירה יכולה לשמש כמשכנתא למסורבים אשר בבעלותם נמצאת דירה. חשוב לזכור כי הבנקים והגופים הלווים החוץ בנקאיים לא בהכרח יבחרו להעניק הלוואה למי שההיסטוריה הפיננסית והיסטורית ההלוואות שלו היא שלילית.

עם זאת, במקרים רבים הם יבחרו שכן לתת הזדמנות שנייה גם למסורבי הלוואות, משום שדירה היא נכס יציב שבמרבית המקרים יוכל להחזיר לאותם גופים את הכספים שלהם במידה והלווה אינו יוכל להחזיר את גובה ההלוואה. 

הלוואה לכל מטרה כנגד שעבוד דירה – זה אנחנו

אם הבנתם שסוג הלוואה זו היא הנכונה עבורכם ואתם רוצים כבר להתחיל בתהליך – הגעתם למקום הנכון. אנחנו ב״מאושרים – המרכז הארצי למשכנתאות״ מתמחים בהתאמת הלוואות במסגרת חוץ בנקאית.

נשמח לשמוע פרטים נוספים על המקרה שלכם ולסייע לכם למצוא הלוואה שתשאיר אתכם בראש שקט. צרו איתנו קשר עוד היום לקביעת שיחת ייעוץ משכנתאות מהירה ומשתלמת בטלפון: *2930.