לקיחת משכנתא - איך יעוץ משכנתאות עובד?

מידע על תהליך לקיחת משכנתא משלב התיכנון  ועד שלב הגשת הבקשה, באופן עקרוני, התהליך של יועץ משכנתאות מתבסס על כך שאתם מגיעים עם כל הנתונים הפיננסיים אל היועץ, והוא לוקח את כל הנתונים, ומרכיב עבורכם את מסלול לקיחת משכנתא המשתלם ביותר, ובעיקר זה שמתאים יותר מכל ליכולות הפיננסיות שלכם. חשוב להבין שתהליך של יעוץ משכנתאות בא להציע לכם את המציאות כפי שהיא, ולא לנסות לשכנע אתכם בכוח ללקיחת משכנתא - אלא הכל בהתאם למצבכם בהווה ועד כמה שניתן לחזות זאת בנקודת זמן זו – גם מצבכם בעתיד.

לוקחים בחשבון כל מה שיקרה

בתהליך של יעוץ משכנתאות, היועץ למעשה ישב ביחד אתכם, וינסה להבין כיצד אתם מתכננים את החיים שלכם - האם אתם מתכננים להישאר בעבודה או דווקא להחליף עבודות? האם המשפחה תתרחב בשנים הקרובות, ואם כן עד כמה? האם יש לכם אפיקי השקעה מיוחדים? מה מצב ההכנסות שלכם כיום? כל השאלות הללו, והתשובות השונות, בסופו של דבר יגרמו לכך שיורכב עבורכם מסלול אופטימלי במיוחד, שתוכלו לגשת איתו לבנק, וכך לקבל תשלום משכנתאות נוח במיוחד.

האם תמיד טוב לבצע לקיחת משכנתא?

יכול בהחלט לקרות מצב, שבו יעוץ לקיחת משכנתאות ימליצו לכם שלא לקחת משכנתא בשלב זה, אלא לחכות זמן מה. מצב כזה יכול להתקיים כאשר התנאים הנוכחיים מראים שכדאי להמתין קצת, עד שיהיה לכם גב כלכלי איתן מספיק, על מנת לעמוד בתשלום לקיחת המשכנתא.

יש לציין, כי קיימות גם אופציות לרכישת דירה להשקעה בחו"ל באמצעות לקיחת משכנתא, כדאי להתעניין.