אם לקחתם כמה הלוואות לאורך השנים, איחוד הלוואות יכול להיות הצעד הנכון ממש עכשיו. החלטה כזאת יכולה לשפר את תזרים המזומנים, להקטין את ההחזר החודשי וחשוב לא פחות – גם לשפר את דירוג האשראי. 

מהו בעצם איחוד הלוואות

איחוד הלוואות הוא סוג של הלוואה שתוכננה במיוחד כדי לאפשר לכם לסגור התחייבויות או חובות רבים. מדובר למעשה לא רק על סגירת הלוואות שכן אפשר גם לכסות באמצעות איחוד הלוואות למשל התחייבויות בכרטיסי אשראי, הלוואות רכב, משכנתא ישנה, הלוואות לכל מטרה ועוד. איחוד הלוואות נעשה על ידי הלוואה חדשה גדולה יותר, שמאופיינת בדרך כלל בריבית משתלמת.

המטרה העיקרית של איחוד הלוואות היא לשפר את ההתנהלות הפיננסית שלכם על ידי מיזוג חובות שונים ולהפוך אותם לתשלום חודשי אחד. איחוד זה מאפשר לשפר עלויות ריבית (הורדת ריבית) או לפרוס אחרת את ההלוואות הקיימות (פריסה לפרק זמן אחר). 

השפעת איחוד הלוואות על דירוג האשראי

שיפור דירוג האשראי באמצעות איחוד הלוואות הוא אחת המטרות החשובות שאפשר להשיג בצעד  מסוג זה. איחוד ההלוואות שלכם יכול להשפיע לטובה על דירוג האשראי במספר דרכים. ראשית, האיחוד מפחית את מספר המלווים שאתם צריכים להתמודד איתם. זה גם מקל עליכם לעמוד בתשלומים בזמן – גורם מהותי במיוחד בקביעת דירוג האשראי שלכם.

בנוסף, על ידי סגירת הלוואות  בריבית גבוהה ולקיחת הלוואה אחת עם ריבית נמוכה יותר, תשלמו פחות ריבית לאורך זמן. זה בעצם סוג של הפחתת חוב ומשפר את יחס השימוש באשראי ביחס להכנסות או להון, מרכיב חשוב נוסף בחישוב דירוג האשראי.

איחוד הלוואות יכול לשפר את דירוג האשראי

זכאות לאיחוד הלוואות ומשמעות תנאי הריבית

נדגיש כי איחוד הלוואות יכול להיות צעד מתבקש מבחינה כלכלית, כאשר ניתן לקבל ריביות טובות יותר. שיעורי הריבית עבור הלוואות גדולות יכולים לנוע בפער די רחב. כדי להיות זכאים לריביות בקצה הנמוך של הסקלה, נדרש ציון אשראי טוב מאוד. יחד עם זאת גם אם יש לכם ציון אשראי סביר ולא מצוין, עדיין תוכלו למצוא ריביות נוחות ובדרך כלל יותר משתלמות לעומת הריביות הנוכחיות שאתם משלמים על כמה הלוואות בנפרד.

עם זאת, למי שיש דירוג אשראי לא טוב, במיוחד ציון אשראי שירד מאז לקחתם את ההלוואות הנוכחיות, זה עשוי להיות הרבה יותר קשה להשיג ריבית נמוכה יותר ממה שיש לכם כיום. זה מדגיש את החשיבות של שמירה על דירוג אשראי כמה שיותר נמוך, כדי להשיג אשראי זול. 

ייעוץ משכנתאות והלוואות

ניהול הלוואות באופן מחושב ובשילוב כלים מקצועיים, יכול להיות החלטה טובה ורצויה. בהקשר של ייעוץ משכנתאות והלוואות, חשוב מאוד לבדוק מראש כיצד איחוד ההלוואות ישפיע על האיתנות  הפיננסית ועל מצב האשראי שלכם. אם מתמודדים מול עם מספר הלוואות או חובות בריבית גבוהה, איחוד להלוואה אחת עם ריבית נמוכה מיטיב עם התשלום החודשי שלכם.

כמו כן, זה גם מפשט את ההתמודדות מול ההתחייבויות הפיננסיות. מדובר בשילוב מנצח. גם להוביל לחיסכון משמעותי בתשלומי הריבית, וגם נוחות והקטנת החזר חודשי. אגב, על ידי הפחתת הריבית, תוכלו לשלם את החוב מהר יותר. זה משפיע על היכולת להוריד את דירוג האשראי וגם משפר את המצב הכלכלי השוטף. 

התנהלות פיננסית לטווח ארוך

חשוב לזכור שכל מצב פיננסי של מישהו אחד, שונה משל מישהו אחר. לכן, זה יכול להיות רעיון טוב להמשיך מכאן עם יועץ פיננסי שמתמחה באיחוד הלוואות ושיפור התנהלות כלכלית. יועצים יכולים לעזור עם ייעוץ מותאם, כדי להמשיך להתנהל פיננסית בצורה מיטבית לאחר איחוד ההלוואות.