איך יוצאים מהחובות? הרבה אנשים שואלים את השאלה הזו, והתשובות רבות. בראש ובראשונה, מה שאתם צריכים הוא תנאי החזר נוחים וסדר בחשבון הבנק. פעולה של איחוד הלוואות יכולה להעניק לכם הרבה יותר בהירות, פריסת תשלומים שאפשר לעמוד בה, והפחתה משמעותית בריביות.

אז איך עושים את זה בדרך הנוחה ביותר? והאם חייבים שיהיה לכם נכס, או שיש דרכים אחרות? במאמר הבא נעשה קצת סדר בכל הנוגע לאפשרות של הלוואה לסגירת חובות.

 

כיצד מבצעים איחוד של ההלוואות כנגד נכס?

איחוד הלוואות מתבצע באמצעות משכון של נכס הקיים ברשותכם. בבנקים זה נקרא לפעמים גם "הלוואה לכל מטרה". מדובר למעשה בהלוואה אחת גדולה, אשר "מחסלת" את כל ההלוואות הקטנות ובצורה זו יוצרת סדר וארגון בהחזרים החודשיים.

למה עדיף לאחד את ההלוואות ולא להמשיך בהחזרים החודשיים המרובים?

מכיוון שאתם מעמידים את הנכס כנגד ההלוואה, הבנק יוצא מנקודת הנחה שיש לכם יכולת אמיתית לעמוד בתשלומים. כתוצאה מכך, הוא מעניק לכם תנאים הרבה יותר טובים מאשר התנאים שנותנות חברות האשראי, או הלוואות העו"ש. 

איך מקבלים הצעה להלוואה? 

על מנת לקבל הצעה להלוואה, עליכם לפנות לבנקים השונים. חשוב להדגיש כי הבנקים מתחרים על הכסף שלכם, ולכן חשוב שלא ללכת על ההצעה הראשונה - לא משנה כמה היא נראית משכנעת. יש לקבל הצעות משלושה או ארבעה בנקים לפחות, ולאחר מכן לנסות ולהתמקח על מנת להשיג תנאים טובים יותר. 

מומלץ מאוד לבצע את התהליך הזה דרך איש מקצוע שידע כיצד להגן על האינטרסים שלכם, ולהתייעץ איתו בכל החלטה. 

איחוד הלוואות כנגד נכס

מה הם היתרונות והחסרונות של המהלך?

היתרונות של המהלך הם רבים. בראש ובראשונה יש אפשרות לקבלה של תנאי החזר טובים יותר, הכוללים ריביות נמוכות ופריסת תשלומים רחבה ונוחה. 

החסרונות הם לא רבים, אך חשוב לציין אותם: הלוואה לכל מטרה אינה מומלצת למי שלא מעוניין לסגור את כל החובות. אם תבצעו את האיחוד אבל תמשיכו לקחת עוד ועוד הלוואות לאחר מכן, בעצם לא עשיתם שום דבר.

לא תמיד ניתן להכניס הלוואות חדשות תחת משכנתא קיימת. לכן, מומלץ לגשת למהלך זה רק אחרי שחשבתם על הנושא לעומק והחלטתם שאתם רוצים לצאת מהחובות.

 

האם ניתן לבצע את האיחוד גם אם איך בבעלותי נכס?

עם כמה שזה נשמע לא הגיוני, לעיתים ניתן לבצע הלוואה כנגד נכס - אפילו אם אין נכס בבעלותכם. את ההלוואה אפשר לבצע כנגד נכס של בן משפחה - לרוב הורים או סבים. בצורה זו, קרובי המשפחה יכולים ליהנות מהנכס ולהתגורר בו בדיוק כמו בעבר, תוך כדי כך שהם עוזרים לכם לשפר את מצבכם הכלכלי. 

אם גם לבני המשפחה אין נכסים ברשותם, כנראה שתאלצו לחפש פתרונות אחרים - ניתן לפנות ליועצים הפיננסיים שלנו על מנת לבדוק את האפשרויות. 

 

מהם הסכומים עליהם ניתן לבצע איחוד?

ניתן לקחת "משכנתא לכל מטרה" כמעט על כל סכום, כאשר המשתנה העיקרי בעל ההשפעה הוא שווי הנכס שלכם. אם אתם רוצים לדעת כמה שווה הנכס, תוכלו להיעזר בשירותיו של שמאי מקרקעין מקצועי. מומלץ להעריך את הנכס באמצעות שמאי מטעמכם ולא רק באמצעות שמאי מטעם הבנק. 

 

לצאת מהחובות עם מאושרים - המרכז למשכנתאות

אנחנו במאושרים מתמחים בהשגת תנאי המשכנתא הטובים ביותר עבור הלקוחות שלנו. אנשי המקצוע שלנו מכירים את המערכת הבנקאית מבפנים, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שאתם בידיים טובות.

צרו איתנו קשר עכשיו לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית, ולהתחיל לצאת מהחובות.