איחוד הלוואות הוא נושא שלא מפסיק לרדת מהכותרות – ובצדק רב. מדובר בהליך שכבר הפך את החיים של ישראלים רבים להרבה יותר נוחים ואפשר למשקי בית לקחת מעט אוויר לנשימה מהבחינה הכלכלית. עם זאת, שמנו לב שעדיין לא מעט אנשים נותרו עם שאלות בנושא, שאלות שצריכות לקבל תשובה לפני שהם יוצאים לדרך. אז רגע לפני שאתם מתאמים פגישת ייעוץ משכנתאות אנחנו מזמינים אתכם לעבור על התשובות שהכנו עבורכם. 

רגע – מה זה בכלל איחוד הלוואות?

כפי שהשם שלו יכול להעיד, איחוד הלוואות הוא הליך פיננסי אשר מאגד את כל ההלוואות שיש לאדם מסוים או למשק בית אל תוך הלוואה אחת גדולה. 

האם בכלל משתלם לבצע איחוד הלוואות?

כמובן שכן! קודם כל, מדובר בבחירה משתלמת מהבחינה הפיננסית. הרווחים הגדולים ביותר של הגופים המלווים מההלוואות שלכם הם לא ההחזרים שאתם מעניקים להם על פי ההסכם, אלא הריביות שנלקחות על ההלוואה. כשאתם מקבצים את המשכנתא ואת ההלוואות האחרות שלכם למקום אחד אתם מרכזים גם את הריביות, ובסופו של דבר משלמים הרבה פחות.

בנוסף, לאיחוד הלוואות יש השפעה חיובית גדולה גם על הנפש שלכם. מדובר בהלוואה הרבה יותר מסודרת, כזו שמנוהלת על ידי גוף אחר מובהק, מה שיחסוך מכם ריצות בין המלווים השונים ומעקב אחר ההחזרים והריביות שלהם. ניהול של הלוואה אחת גדולה הוא קל ונוח יותר מניהול של מספר הלוואות קטנות, כך שתוכלו להיות בטוחים שתשלמו אותה בזמן ותעמדו בכל התנאים מבלי לשבור את הראש.

הלוואה גדולה לאיחוד הלוואות

האם מדובר בהליך רלוונטי גם כשיש משכנתא חוץ בנקאית?

כמובן! זה כלל לא משנה היכן נמצאות ההלוואות שלכם, איחוד הלוואות היא פעולה שניתן לבצע גם בין מספר גורמים פיננסים. ישראלים רבים כבר איחדו בין הלוואות שנלקחו מגופים חוץ בנקאיים ובין המשכנתאות שהם לקחו כנגד הבנקים, וגם אתם יכולים לבצע את אותה פעולה בעזרת משכנתא חוץ בנקאית

אז לכמה שנים ובאיזו ריבית ניתן לסגור הלוואה גדולה לאיחוד הלוואות?

לצערנו, התשובה שלנו לשאלה הזו היא מעט מורכבת יותר ממה שהיינו רוצים. כפי שאת ההלוואות לקחתם בהתאם לתנאים שלכם, בהתאם ליכולות שלכם ובהתאם לרצונות של הגופים המלווים – כך המצב יהיה גם באיחוד ההלוואות. 

בשביל שתוכלו לבצע איחוד הלוואות, הגורם המאחד צריך לבחון כל הלוואה בנפרד, להכיר את הפרטים שלה ולהבין כיצד ניתן למזג אותה עם הלוואות אחרות בצורה שתהיה גם נוחה לכם וגם אטרקטיבית עבור הגוף שבשבילו הוא עובד. מהסיבה הזו, אנחנו לא יכולים להעניק לכם תשובה חד משמעית לשאלה זו.

עם זאת, אנחנו יכולים להגיד לכם שפעמים רבות פרטי ותנאי ההחזר של ההלוואות המשותפות הן טובות ונוחות יותר מאלו של ההלוואות המפוזרות. ישראלים רבים מדברים בשבח איחוד ההלוואות, ויש לכך סיבה טובה.

האם כל אחד יכול לבצע איחוד הלוואות?

בעידן המשכנתאות של היום הגופים הפיננסים השונים והגדולים במדינה מאפשרים רק לבעלי נכסים לבצע איחוד הלוואות, כלומר שעל המאחד לקחת משכנתא כנגד הנכס, וזאת בשביל שלגוף המלווה תהיה מעין רשת ביטחון כנגד הלווה במקרה ודברים יוצאים מגדר שליטה. 

כפי שהצלחתם להבין, התשובות להרבה מהשאלות של הלקוחות שלנו טמונות במאפיינים האישיים של ההלוואות שלהם. על מנת שגם אתם תוכלו לקבל את איחוד ההלוואות הטוב ביותר שאפשר אתם חייבים להיעזר באנשי מקצוע מנוסים ואיכותיים, ואנחנו ב״מאושרים – המרכז הארצי למשכנתאות״ נשמח לעמוד לשירותכם! היועצים המקצועיים שלנו כבר מחכים לשיחות שלכם בטלפון: *2930.