בזמנים שבהם אנו חיים, גיל הפרישה הופך להיות מאתגר כלכלית יותר מאי פעם. עם התנאים הכלכליים המשתנים והצורך המתמיד בניהול אפקטיבי של החיסכונות, משכנתא לגיל השלישי או אם תרצו - לגיל הזהב, הופכת לאפשרות אטרקטיבית שמציעה פתרונות כלכליים מגוונים.

מהי משכנתא לגיל השלישי ומדוע היא חשובה?

משכנתא לגיל השלישי, המתוארת לעיתים כ"משכנתא הפוכה לאנשים מעל גיל 60" או "משכנתא לגיל הזהב", היא אפשרות חשובה ומשתלמת לחסכון של פנסיונרים.

מדובר בתהליך בו אנשים בגיל הזהב, מעל גיל 60 מקבלים הלוואה מול הנכסים שבבעלותם, שמשמשים כערבות. האפשרות מאפשרת להם לקבל הלוואה בסכום משמעותי, בתנאים משתלמים ובאופן שמאפשר להם לשלם רק את ריבית המשכנתא בהחזר החודשי ואת הקרן בזמן שנוח להם.

מהן התנאים שנדרשים כדי לקבל משכנתא לגיל הזהב?

ישנם כמה תנאים בסיסיים שחייבים להתקיים עבור המועמדים למשכנתא לגיל השלישי:

  1. הם צריכים להיות בעלי הנכס, מומלץ שיגורו בו באופן קבוע
  2. הם צריכים להיות מעל גיל 60

גופים המעניקים משכנתאות עשויים לדרוש בחינה עצמית של המועמד ואישור מרופא שהמועמד בריא בנפשו. בנוסף, הבנים הם היורשים, ולכן הם חייבים להיות מעורבים בתהליך ולהיות מודעים למידע הרלוונטי.

משכנתא לגיל השלישי

מה הסכום שניתן לקבל במשכנתא לגיל השלישי?

עבור אנשים שהגיעו לגיל 60 ומעלה שמבקשים משכנתא, הסכום המותר להלוואה הוא בדרך כלל 15% משווי הנכס עפ"י שמאות.

ככל שהגיל של המועמדים עולה, שיעור ההלוואה עולה בהתאם. לדוגמה, אדם בן 70 יכול לקבל הלוואה של עד 25% משווי הנכס.

יתרונות משכנתא לבני הגיל השלישי

משכנתא לבני הגיל השלישי מציעה מגוון של יתרונות הקשורים להלוואות באופן כללי, ומשכנתאות בפרט, ומאפשרת איכות חיים גבוהה יותר בגיל המבוגר.

1. הלוואה מהירה וגמישה – ללא הגבלות זמן

היתרון המרכזי של משכנתא לבני הגיל השלישי הוא גמישותה. היא מגיעה ללא הגבלות זמן, וניתן להשתמש בה למגוון רחב של מטרות. זאת בניגוד להלוואות אחרות שמתאימות למטרות מוגבלות בהכרח.

2. הלוואה לכל מטרה

משכנתא לבני הגיל השלישי היא פתרון מותאם אישית למגוון צרכים: פירעון הלוואות קודמות, השקעות, מעבר לדיור מוגן, ואף צרכים רפואיים. היא אינה מוגבלת בזמן, ולכן ניתן לקחת את ההלוואה ולפרוע אותה בפרק זמן רחב יחסית, מה שמקל על מעמסת התשלום.

3. משכנתא לגיל הזהב ללא תלות בהכנסה כספית

אחד היתרונות החשובים של משכנתא לבני הגיל השלישי הוא שהבנק אינו מצפה מכם להכנסה כספית גבוהה, ולכן מאפשר למבקשים עם מצב פיננסי פחות טוב להשיג מימון, בניגוד למשכנתאות אחרות.

4. אפשרות לפירעון מוקדם - בלי קנסות

המשכנתא מאפשרת גם פירעון מוקדם ללא קנסות. המאפיין הזה הופך את ההלוואה לגמישה.

5. תשלומים חודשיים נוחים ומותאמים אישית

במסגרת משכנתא זו, אפשר לבחור בתשלומים חודשיים חלקיים, ואף בתשלומים שמכילים רק את חלק הריבית מההלוואה. הגמישות הזו מקלה על מעמסת התשלום החודשית.

6. שמירה על שליטה בנכס

לנוטלי הלוואה במסגרת משכנתא לבני הגיל השלישי יש את היכולת להמשיך ולחיות בנכס שהם ממשכנים, או להשכיר אותו. ההגנה זו מאפשרת להם לנהל את הנכס בצורה שהכי מתאימה להם.

משכנתא לגיל הזהב מאפשרת מעבר לדיור מוגן

לא מעטים האנשים בגיל השלישי שבוחרים לעשות צעד משמעותי ונבון להם: להשאיר מאחור עם המון אהבה את הדירה שבה הם גידלו את ילדיהם, ולעבור אל בית דיור מוגן. כיום בישראל ישנה מניפה עשירה של בתי אבות ובתי דיור מוגן המעניקים לבני גיל הזהב חממה של ממש לגור בה החל מחוגים ופעילויות חברתיות, דרך שירותי רפואה ועד לדיור ברמה גבוהה. 

למה דווקא מעבר לדיור מוגן?

בתי הדיור המוגן בישראל כיום מעניקים קורת גג לרבים בגיל השלישי. בעוד כיום עליכם להיות אלו המוצאים לעצמכם פתרונות לתעסוקה בזמנכם הפנוי, למזון ובריאות, בבתי הדיור המוגן אתם נמצאים תחת קורת הגג המספקת לכם הכל – ואת הטוב ביותר. אחד היתרונות הבולטים ביותר בבתי הדיור המוגן הם כמובן האוכלוסייה, המאפשרת לכם ליהנות מחברה טובה, מתחומי עניין משותפים ומיצירת חברויות – גם בגיל הזהב!

משכנתא לגילאי 60

מוציאים את הבית למכירה?

מעבר אל בית דיור מוגן הוא מעבר הנובע מרצון בני הגיל השלישי לזכות באיכות חיים גבוהה ובשגרה המתאימה להם. המשמעות? אין באמת כוונה לחזור אל הבית בו הם גרתם עד כה, כך שלא אחת עולה שאלת מכירת הבית. טרם המעבר שלכם, נסו לשאול את עצמכם האם תרצו לשמור את הנכס על שמכם או להוציא אותו למכירה. מובן שאת הצעדים הללו כדאי לעשות במלוא תשומת הלב, ועם התערבותם של בני המשפחה שלכם לרבות בני הזוג, ילדכם ואנשי מקצוע אחרים שיוכלו להעניק לכם עצות בדרך אל המעבר המיוחל. 

כדאי לבדוק אפשרות של מחזור המשכנתא

מה זה מחזור משכנתא?

מחזור משכנתא מאפשר לכם לעבור אל בית הדיור המוגן בראש שקט וללא מטרד כלכלי. מטרת הפעולה היא להקל עליכם בתשלומי המשכנתא באמצעות הורדת תשלומי הריבית ועם בניית תכנית המתאימה למצבכם הנוכחי. מחזור המשכנתא מעניק לכם את הזכות לפרוס אותה מחדש על פי הצרכים המשתנים שלכם לרבות קיצור תקופת הפריסה שלה, הארכת התקופה וכדומה.

שינוי במצבכם הכלכלי

כשלקחתם את המשכנתא, התחייבתם לסכום מסוים בחודש. כעת מצבכם הכלכלי השתנה ואינו תואם את היכולות שהיו לכם בעבר? החזר המשכנתא החודשי אולי גבוה כעת, אך תמיד יש מה לעשות עבורכם. כל אחד בעל צרכים משתנים ובעל החזרים שונים של משכנתא.

הקלה בתשלומים דרך מחזור המשכנתא

לנוחיותכם, ישנן מספר דרכים יעילות להקל עליכם את התשלומים תוך שתוכלו לשמור על איכות חיים גבוהה בבית דיור מוגן יוקרתי – בדיוק כפי שאתם ראויים. כך לדוגמא, תוכלו לקצר את פרק התקופה הנותרת של המשכנתא וכך להקל על הריבית – מה שיעניק לכם חיסכון כלכלי שיאפשר לכם לעבור ברגל ימין ובראש שקט אל הפרק הבא בחייכם.

 

בחברת "מאושרים משכנתאות" אנחנו מבינים את הצרכים המשתנים שלכם בגיל השלישי, ומתמחים בסיוע ללקוחותינו למצוא את המשכנתא המתאימה ביותר להם. אנחנו מאמינים שבאמצעות משכנתא לגיל הזהב המתוכננת בצורה הנכונה, תוכלו ליהנות מחיים חופשיים מדאגות כלכליות ולשמור על איכות חיים גבוהה בבית דיור מוגן יוקרתי.

חשוב לנו שתצאו "מאושרים" מהתהליך. תנו לנו ללוות אתכם במסע ולעזור לכם לשפר את המציאות הכלכלית שלכם. צרו איתנו קשר עוד היום!