מעוניינים לקנות בית חדש? להפסיק לנדוד בין דירות שכורות? אין לכם מספיק הון עצמי למשכנתא? סיבות כאלה ואחרות דוחקות אזרחים רבים להמשיך ולבזבז את כספם בחייהם כשוכרי דירה רק בגלל חוסר המודעות לכך שישנה אפשרות נוספת להשלמת ההון העצמי לרכישת דירה, מבלי לשבור להורים את הכיס.

ערך ההון העצמי הנדרש על ידי הבנק

משכנתא זו ההלוואה הגדולה ביותר שאדם לוקח בחייו. מדובר בהלוואה מהבנק לסכום עצום (במציאות הנוכחית עם מחירי הנדל"ן המאמירים). הסכומים נעים בין מאות אלפי שקלים, למעל למליון ₪, המחולקים לתשלומים ומוחזרים לאורך תקופת החזר מסוימת בצמוד לריבית על קרן המשכנתא.

המשכנתא ניתנת על ידי הבנק. הבנק מכסה את עצמו ודורש מנוטל המשכנתא להעמיד סכום מסוים מערך המשכנתא המוגדר כהון עצמי. ההון העצמי לרכישת דירה ראשונה עומד על סך של 25% נכון לשנת 2018. לצורך העניין, על משכנתא של מליון ₪ נדרש להעמיד 250 אלף ₪ כהון עצמי.

הלוואות כפתרון להשלמת ההון

בדרך כלל, מדובר בזוגות צעירים שרוכשים דירה ראשונה. הרוב הגדול נעזר בהורים ובקרובים בכדי לבנות את אותו הון עצמי. הבעיה נוצרת כשבכל משפחה ממוצעת יש יותר מילד אחד לעזור לו ולא תמיד יש מספיק משאבים.

במצב הזה, ובכדי להצליח ולהתקדם ברכישת דירה ונטילת משכנתא, יש להשתמש בדרכים נוספות כמו לקיחת הלוואות להשלמת ההון העצמי.

הלוואה, בדיוק כמו משכנתא, ניתנת על ידי בנקים או גופים חוץ בנקיים שאושרו על ידי בנק ישראל למתן הלוואות. לכל גוף יש את תנאי ההחזר שלו ואת הריביות שלו.

הלוואה מגוף חוץ בנקאי

היתרון העיקרי בלקיחת הלוואות לצרכים השונים מגופים חוץ בנקאיים הוא הגמישות הרבה המתאפשרת. ישנם מקרים שבהם הבנק בוחר שלא לתת הלוואה וגוף חוץ בנקאי כן.

דוגמא להלוואה שניתן לקחת להשלמה של הון עצמי היא הלוואה מול משכון נכס. אם להורים יש נכס שלהם, שכבר אינו עומד עם משכנתא מהבנק, ניתן למשכן את הנכס לטובת הלוואה בסדרי גודל כאלה שיכולה לכסות את כל ההון העצמי גם אם אין לכם שום סכום מראש! הלוואות כאלו ניתנות בתנאים אטרקטיביים במיוחד.

שכירים? יתרון משמעותי

ככל הנראה, אם אתם נמנים בין אלו שמתקשים להעמיד הון עצמי, אתם שייכים לשוק השכירים בארץ. זה נכון שזו הכללה, אך היא מבוססת על מצב קיים. אי לכך, מתן הלוואות להשלמת הון עצמי ניתנות לכם בקלות יתרה מכיוון שיש לכם כשכירים מספר יתרונות משמעותיים:

  • יציבות כלכלית
  • איתנות סביבתית
  • קבלת תנאים מעולים

כגוף שנותן הלוואות למטרות שונות, אנו מעודדים שכירים לקחת הלוואה בתנאים ללא תחרות בכדי לעזור להם להתקדם הלאה בין אם לרכישת דירה ובין אם לכל מטרה אחרת.

עוזרים לכם להגשים את החלום

בית זה בטחון ושקט. זו התחייבות לטווח ארוך שבסופה יש נחת רבה מעצם ההישג. אתם רוצים להגיע לזה ואנחנו רוצים להיות אלו שלוקחים אתכם ליעד הזה בדרך הבטוחה ביותר. מוזמנים להיעזר בייעוץ משכנתאות שלנו.