משכנתא חוץ בנקאית היא הפתרון לקבלת מימון 

כולנו רגילים לחשוב שאם זוג רוצה לקנות דירה, האופציה היחידה שלו לקבל מימון, כלומר, הלוואה, היא לפנות אל הבנק ולבקש אישור למשכנתא בגובה כזה או אחר.

עם זאת, לא כל הזוגות באמת יקבלו את האישור הרצוי הזה וכדאי לדעת שיש גם אפשרות אחרת. משכנתא חוץ בנקאית זו משכנתא שיכולה להתאים בלא מעט מקרים שכן משכנתא חוץ בנקאית נותנת את הפתרון בדיוק במקום שבו הבנק כבר לא מוכן לעזור.

לכן בשנים האחרונות אפשר לראות שלא מעט מסורבי משכנתא פונים אל גופים חוץ בנקאיים, בין אם זה חברות ביטוח ובין אם זה גורמים אחרים ומצליחים בצורה כזאת לממן את קניית הנכס הרצוי.

מהם התנאים לקבלת משכנתא?

ראשית, כאשר מדברים על משכנתא שרוצים לקבל מהבנק, צריך להבין במה דברים אמורים ומהם הם למעשה התנאים שהבנק דורש לראות:

 1. הבנק ידרוש שיהיה לכם הון עצמי התחלתי ובהתאם אליו הוא ייתן לכם משכנתא בהמשך.
 2. המשכנתא לא תעלה על 70% מערך הנכס.
 3. יש צורך להציג בפני הבנק את תלושי המשכורת של החודשים האחרונים של שני בני הזוג.
 4. יש צורך להציג את המצב של העובר בשב בשלושת החודשים האחרונים.
 5. תעודת זהות ומסמכים נוספים.
   

חשוב להבין: אם אין לכם הון עצמי התחלתי או שהבנק יתרשם שאין לכם יכולת החזר סביר מאוד להניח שגם אתם תיכנסו למעגל של מסורבי המשכנתא.

עם זאת, כפי שהוזכר לעיל, בעידן שבו אנחנו חיים סניף הבנק הוותיק שלכם הוא כבר מזמן לא המקום היחיד שדרכו תוכלו לקבל מימון לרכישת הנכס.

משכנתא חוץ בנקאית זו אופציה שבמקרים רבים כדאי לשקול ולכן חבל להוריד את האפשרות הזאת מהפרק.

משכנתא חוץ בנקאית

איך מקבלים משכנתא חוץ בנקאית?

ראשית, צריך להכיר את הגופים השונים שקיימים היום אשר יכולים לתת לכם משכנתא חוץ בנקאית כמו חברות הביטוח הגדולות וכדומה. שנית, חשוב להבין שלכל גוף חוץ בנקאי כזה יש דרישות אחרות למתן ההלוואה ולכן חשוב לברר כל מקרה לגופו.

מה שאתם כן יכולים להיות בטוחים זה שבהרבה מהמקרים הבנק אומנם מסרב אך חברות הביטוח למיניהן כן נותנות את ההלוואה הנדרשת. עם זאת, כמובן שיש לכך מחיר והרבה פעמים חברות הביטוח גובות מחירים הרבה יותר גבוהים מבחינת הריביות.

מגיעים לבנק בליווי

פעמים רבות השאלה האם הבנק ייתן לכם משכנתא או לא ובאיזה תנאים תלויה לא רק בהכנסה שלכם אלא גם בדרך שבה אתם עושים את הדברים.

לדוגמה:

 • איך אתם מציגים את עצמכם?
 • האם אתם יודעים במה דברים אמורים?
 • האם למדתם את הנושא מראש או שאתם מגיעים לבנק ובטוחים ששם ידאגו לאינטרסים שלכם?


כדאי לדעת: כאשר מגיעים בליווי של אנשי מקצוע לבנק הרבה פעמים אפשר לא רק לקבל אישור למשכנתא הרצויה אלא גם אפשר לקבל תנאים טובים יותר.

לכן לא כדאי לכם לוותר כי אם אתם לא רוצים משכנתא חוץ בנקאית אלא מעדיפים את הבנק עצמו, הרי שכל שעליכם לעשות זה לפנות אל היועצים בתחום הזה.

אין ספק שתשלמו על שירותיו של היועץ אך בסופו של דבר, ליווי בנקאי של איש מקצוע יעזור לכם לקבל את התנאים הטובים ביותר שאפשר על הלוואת המשכנתא, אז למה אתם מחכים?

ההבדל הגדול בין משכנתא חוץ בנקאית לבנק

ההבדלים בין משכנתאות חוץ בנקאיות לאלו המוצעות דרך המערכת הבנקאית נשענים על מגוון גורמים, החל מתנאי עסקה וכלה בנהלים רגולטוריים ומעקב.

למרות זאת, ישנם מספר יתרונות משמעותיים בבחירה במשכנתאות חוץ בנקאיות:

 • אפשרות לקבל מעל ל-50% מערך הדירה כמשכנתא לרכישת דירה שנייה.
 • בעת רכישת דירה ראשונה, ניתן לקבל משכנתא שמגיעה עד ל-75% מערך הנכס או אף יותר, בניגוד להגבלה של עד 75% בבנקים.
 • גמישות רבה יותר בקבלת משכנתא בדרגה שנייה.
 • יכולת לממן רכישת דירה חדשה על ידי לקיחת משכנתא על נכס קיים.
 • אופציה לאישור תשלום חודשי של המשכנתא בשיעור העולה על 40% מההכנסה החודשית.

מתי כדאי לקחת משכנתא חוץ בנקאית?

ככלל, כמומחים בתחום, אנחנו ממליץ ללקוחותינו להעדיף את המערכת הבנקאית לקבלת משכנתא, מכיוון שבדרך כלל זה מספק את התנאים המועדפים והבטוחים ביותר.

לעיתים, קיימים מצבים בהם לקוח עשוי לבחור באופציה חוץ בנקאית מתוך רצון ולא מחוסר ברירה. עם זאת, קיימים מקרים בהם הבנקים אינם מסוגלים להעניק משכנתא, במצבים אלו, הלוואה חוץ בנקאית יכולה להוות פתרון יעיל ומתאים.

יועצים שחושבים עליכם

אם אתם תוהים כעת לאיזו חברה מקצועית שעוסקת בתחום הזה כדאי לכם לפנות, כדאי שתדעו: חברת מאושרים היא הכתובת שלכם.

חברה זו מציעה לכם ייעוץ משכנתאות, מידע ועזרה בכל מה שקשור למשכנתאות, בין אם אתם מחפשים משכנתא למסורבים כי קיבלתם סירוב מהבנק ובין אם הסיטואציה שלכם שונה לחלוטין.

התקשרו וקבעו לעצמכם פגישה עוד היום כי לקנות נכס בישראל זה חלום שגם לכם מגיע להגשים.