על משכנתא

לקיחת משכנתא אינה דבר של מה בכך. המדובר הוא בסכומי כסף גבוהים שעומדים על כף המאזניים ומשפיעים על המצב של רוכשי הדירה במשך פרק זמן של עשרות שנים קדימה. בתנאים האלה, ברור מדוע חשוב להשקיע מאמצים ראויים בבחירת המשכנתא האטרקטיבית ביותר, המתאימה לצרכים וליכולות של הרוכשים כמו כפפה ליד. החדשות הטובות הן שבאמצעות ייעוץ משכנתאות, הניתן על ידי גורם מקצועי הבקיא בתחום, גדלים הסיכויים לביצוע בחירה מושכלת ונכונה.

היתרונות של ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות, על מנת שיהיה מושכל, צריך לכלול בתוכו מספר שלבים עיקריים. זה מתחיל עם הבנת הצרכים והרצונות של רוכשי הדירה, כאשר לצורך זה נדרש להכניס משתנים מגוונים לתוך המשוואה: ההון הנוכחי של הרוכשים, יכולת ההשתכרות שלהם בהווה, התחזיות הכלכליות לגבי העתיד (למשל, גדילת המשפחה המביאה לייקור ההוצאות), וכמובן – שווי הנכס.

לאחר מכן מתחיל השלב המרכזי של ההליך, והוא בחינת ההצעות השונות של הבנקים. חשוב לזכור שעל מנת שההליך יהיה יעיל באמת חשוב לסקור כמה שיותר הצעות, ולא רק את זו המוצעת על ידי הבנק בו מתנהל החשבון של רוכשי הדירה (טעות שמבצעים לא מעט אנשים כיום). היועץ בהחלט יכול, במצבים מסוימים, להתנהל בשם הלקוחות שלו אל מול המוסדות, או אפילו לנהל איתם משא ומתן. הוא אמור להציג בפני הלקוחות את כל המידע הרלוונטי ולסייע להם לבחור באפשרות המשתלמת ביותר.

אז איך מתחילים?

בעת בחירת יועץ למשכנתאות לשם ניתוח ניהול תקציבי ובירור מצב ההון העצמי שלכם ובדיקה להוצאות גדולות הצפויות בחשבון המשותף כמו הגדלת שטח הבית משתמש יועץ המשכנתאות במערכות שונות ומאגר בסיסי נתונים עומדים לרשותו כדאי להשיג את התמונה המלאה ביותר. לכן צריך לתת את הדעת על מספר היבטים הקשורים אליו. זה מתחיל עם הניסיון המקצועי שלו, שצריך להיות רחב ולבטא היכרות מלאה עם מגמות בתחום, תנאי המשכנתא השונים ועוד. מומלץ להעדיף ייעוץ אובייקטיבי, הניתן על ידי גורם מקצועי ללא משוא פנים, וכן לראות בדיוק מהם שלבי ההתנהלות מולו.