מכיוון שמחירי הנדל"ן במדינת ישראל עולים מחודש לחודש, אנשים רבים מוצאים את עצמם בבעיה – יש ברשותם סכום כסף מסויים אך אין באפשרותם לרכוש באמצעותו נדל"ן מתאים. למה הכוונה מתאים? לכל אדם יש דרישות וצרכים שונים ובדרך כלל כאשר מדובר בסכומים של עד חצי מיליון ₪ ולעיתים אף יותר, הסיכוי למצוא דירה איכותית, במיוחד באזורי ביקוש, הוא קלוש לגמרי. בשל כך, החלו הישראלים לבדוק אפשרויות אחרות של השקעה בנדל"ן ומצאו את האופציה של השקעה בנדל"ן באירופה.

מדוע משתלם להשקיע בנדל"ן אירופאי?

התשובה לשאלה זו היא כמעט חד משמעית וקשורה לעובדה כי הנדל"ן שם הוא זול יותר. האמינו או לא אך בערים פופולריות ומרכזיות ביבשת האירופית, תוכלו למצוא דירות זולות בהרבה מאשר בישראל. בין הערים הפופולריות להשקעה באירופה תמצאו את אמסטרדם, ברלין, פראג, בודפשט ועוד.

מי יכול לרכוש נדל"ן באירופה?

הרכישה תתאפשר לכל אדם שיש ברשותו את הכסף אך רצוי מאוד לדעת כי ניתן להשיג הקלות ברכישת דירה להשקעה באירופה לבעלי דרכון אירופאי. למעשה, מי שיש ברשותו אזרחות מאחת המדינות השייכות לאיחוד האירופי יוכל לקבל הקלות רבות, הטבות, צמצום מיסים והוצאות נוספות. יתרה מכך, היתרונות לבעלי דרכון אירופאי בביצוע השקעות נדל"ן במדינות שונות ברחבי היבשת היא פעולה של מה בכך משום שאף על פי שיש לאזרח שייכות למדינה אחת, הוא יכול לנהל את עסקי הנדל"ן גם במדינה אחרת. הסיבה לכך היא שכל המדינות הנמצאות באיחוד האירופאי מאפשרות לאזרחים שלהם להתנהל בחופשיות, בכל אחת מבין המדינות הללו. כלומר, אם יש ברשותכם אזרחות פורטוגלית למשל – תוכלו גם לרכוש או למכור נדל"ן בספרד, איטליה, הולנד וכן הלאה.

מהן הערים הפופולריות להשקעות נדל"ן באירופה?

אחת מן המדינות המומלצות להשקעה בנדל"ן הינה ספרד, כאשר העיר הספציפית עליה מדובר היא מדריד. במדריד תוכלו לרכוש נדל"ן להשקעה במחירים סבירים ולהרוויח מכך תוך פרק זמן קצר. גם ברלין שבגרמניה נחשבת לעיר פופולרית מבחינת השקעה בנדל"ן מכיוון שהביקוש לדירות בעיר זו גבוה ואם תהיה ברשותכם דירה בברלין תוכלו תמיד למצוא שוכרים ולהחזיר את ההשקעה במהרה. אחת ההפתעות הינה אתונה שביוון, משום שנהוג לחשוב כי ההתנהלות הכלכלית ביוון הובילה לבעיות רבות - דווקא מבחינה זו, אתונה נותרה אחת הערים שנכון יהיה להשקיע בה מבחינת רכישת נדל"ן. זוהי עיר מרכזית ומבוקשת, יש בה לא מעט תיירות ותמיד ישנו הצורך בשכירות שם. הדגש הוא על כך שלא משנה באיזו עיר אירופאית תבחרו להשקיע, חשוב יהיה לברר היטב תחילה מה מתאים לכם ולסכום הכסף שיש ברשותכם. לאחר מכן, תוכלו להנות מההטבות של רכישת הדירה באירופה אם יש לכם אזרחות ודרכון מאחת המדינות ששייכות לאיחוד האירופי. מדובר באחת העסקאות הנכונות ביותר ולכן רצוי להעמיק ולחקור את הנושא.