ביטוח משכנתא הינו חלק בלתי נפרד מהמשכנתא, הבית שלנו הוא הנכס הכי יקר לנו בחיים, לכן, כשלוקחים משכנתא, גם אתם וגם הבנק למשכנתאות חייב להבטיח את עצמו בהחזר ההלוואה. אנו תמיד מחפשים את ההלוואה הכי נוחה בתשלום המשכנתא, באותה הדרך אנו גם אמורים להשיג את ביטוח משכנתא הכי טוב והכי זול עבורנו. אל לנו לחשוב כי כול הביטוחים הם ותו הדבר, כשאתם מבטחים את רכבכם למשל לא תלכו לחברה הראשונה שתציע לכם את ביטוח הרכב, תמיד תשאלו עוד חברות ביטוח שיציעו לכם פחות או יותר את אותו הביטוח אך המחיר יהיה אפילו זול יותר, אותו הדבר לגבי ביטוח משכנתא.

חיסכון של אלפי שקלים במשך ההלוואה!

הרגל מוטעה של לקיחת ביטוח משכנתא באמצעות הבנק או באמצעות חברה אחרת של ביטוח שהיא יותר יקרה משאר החברות, יכולה לגרום לכם הפסד של אלפי שקלים במהלך כל תקופת ההלוואה בתשלום ביטוח משכנתא. כיום עם מחירי הדירות הגבוהים, אף אחד לא יכול להרשות לעצמו לשלם את מלוא הסכום של הנכס, אלא רק באמצעות משכנתא. ישנם הרבה טעויות שעושים הלווים של המשכנתאות בכך שפוליסות המכילות כיסויי ביטוח שלוקים בחסר ויכולים אף לעלות להם ביוקר, רצוי ללמוד את הנושא של ביטוח המשכנתאות לעומק ובכך כשאתם כבא מגיעים לסוכנות ביטוח לדאוג כי יש כיסוי מלא לדברים החשובים ביותר בביטוח המשכנתא.

תקנות חדשות של בנק ישראל

רוב המשכנתאות בארץ, ניתנות באמצעות בנקים למשכנתאות, אך ישנם אף גופים נוספים שמעניקים משכנתא במסלולים רבים ומגוונים שחלקם הם גם חברות הביטוח. לאחרונה, תקנות חדשות שקובעות כי הבנק יוכל לתת משכנתא כשבעים אחוז מערך הנכס, את שלושים האחוזים הנותרים יהיה חייב הלווה לשלם כהון עצמי על הנכס. תנאי הכרחי במשכנתא, זה ביטוח משכנתא המכסה את המבנה ואת ביטוח החיים של הלווה המתייחס רק לנכס, כלומר ערובה לבנק שחלילה אם הלווה נפטר מסיבה כלשהי ביטוח החיים שנעשה באמצעות ביטוח משכנתא, יכסה את ההלוואה במלואה לבנק למשכנתאות. הבנק ברוב המקרים מציע ביטוחי משכנתא שאינם כוללים צד ג' שהוא הכרחי ביותר. הגובה ואיכות הכיסויים בביטוח המשכנתא הינם חשובים ביותר, למשל אם קיימות הרחבות בפוליסות הביטוח כמו ביטוח צד ג', תכולה ועוד.

מי יכול לקבל משכנתא?

כמעט כל אחד יכול לקבל משכנתא ובתנאי שיעמוד בקריטריונים ובתנאים שקבעו הבנקים. הבנקים בוחנים את מהות העסקה, טיב הנכס, כושר ההחזר של הלווים, אחוז המימון, היסטוריית האשראי של הלווים ועוד. על סמך נותנים אלו וקריטריונים נוספים מחליטים הבנקים על גובה המשכנתא המשכנתא הניתנת ללווים. אז קדימה, כל מה שנשאר לעשות זה הובלה לדירה החדשה!