בעידן המודרני בו אנו חיים, עידן בו האינטרנט מתפתח יותר ויותר מיום ליום, והעולם הופך לכפר גלובאלי אחד קטן, רבים בוחרים להקים את העסק עליו חלמו כל הזמן מהבית, וכך לזכות ביתרונות רבים. בין היתרונות שבהפעלת עסק מהבית ניתן למצוא יתרונות כמו:

  • הוזלת עלויות - עלויות נמוכות יותר של שכירות, חשמל, מים, ארנונה ועוד הוצאות דומות אשר היו יכולות להיות גבוהות יותר בהשכרה של משרד פרטי ויכולות פעמים רבות להשפיע לרעה על מצב העסק והיכולת של בעלי העסק להפעיל אותו בצורה תקינה ונכונה.
  • נוחות - עבור רבים העבודה מהבית מעניקה נוחות רבה יותר, במיוחד להורים אשר מעוניינים לשלב את העבודה יחד עם ההורות ולא להגיע למצב בו הם נמצאים רוב היום במשרד מחוץ לבית ובקושי רואים את הילדים.
  • מיקום - עוד שיקול חשוב הוא המיקום, אם אתם מתגוררים באזור מרכזי יהיה לכם נוח יותר להגיע לפגישות מחוץ למשרד או להזמין לקוחות לפגישה ובכלל, ההתניידות הופכת לנוחה יותר.

יחד עם זאת, הקמה של עסק מהבית היא לא כל כך פשוטה כמו שהיא נראית, וחשוב לקבל ייעוץ לפתיחת עסק מיועצים מקצועיים בתחום אשר יאפשרו לכם להיות בטוחים כי אתם מבצעים את התהליך בצורה נכונה ויאפשרו לכם להקים עסק עצמאי מוצלח מהבית.

מה הקשר לייעוץ משכנתאות?

כאשר אתם מקיימים עסק בבית שלכם, או שאתם שוקלים לרכוש בית עם מקום לעסק, חשוב מאוד שתקבלו ייעוץ משכנתאות נכון אשר יאפשר לכם לבחור במשכנתא אשר תתאים ליכולות הכלכליות שלכם, וחלק ממנה יוחזר על ידי העסק.

חשוב מאוד לבצע את ההפרדה הזו, את זה יאמר לכם כל אדם מומחה המעניק ייעוץ לפתיחת עסק. אחת הבעיות העיקריות בעסקים המנוהלים מהבית הינה חוסר ההפרדה בין העניינים הפיננסיים של הבית, לאלו של העסק. לכן, כאשר חושבים על משכנתא, או גם כאשר נמצאים כבר בתהליך החזר משכנתא ומקימים עסק מהבית, חשוב לתת חלק יחסי לעסק על מנת שהוא ישתתף בהחזרי המשכנתא.

משכנתא לעסקים

חשוב מאוד לדעת כי יכולים להיות תנאים שונים בין משכנתא לעסקים לבית משכנתא לבית פרטי, ולכן כאשר אתם מקבלים ייעוץ עסקי לפתיחת עסק עצמאי בבית חשוב לשלב גם ייעוץ למשכנתא כך שיאפשר לכם לשלב בין השניים בצורה טובה ונכונה.

בנוסף, קחו בחשבון כי גם ההוצאות הכלליות של הבית יכולות להיחשב כהוצאות מוכרות בחלק יחסי מהן (לדוגמא, אם מדובר בבית של 5 חדשים ייתכן כי ניתן להכיר 1\5 מהארנונה והוצאות דומות על העסק). לכן חשוב מאוד לדעת את הדברים הללו בצורה מדויקת לפני שמקימים עסק מהבית כך שתוכלו לבצע את ההקמה בצורה טובה ונכונה ותוכלו לנהל את העסק שלכם באופן נכון מבחינה פיננסית.