משכנתא וייעוץ משכנתאות

מצב הדברים הנוכחי, המאופיין בעליית מחירים משמעותית בתחום הנדל''ן, משנה את חוקי המשחק בתחום. כיום רכישת דירה בישראל, על כל שכן דירה חדשה, הפכה למשימה מורכבת פי כמה ביחס לעבר. הדרך הכמעט יחידה לעשות זאת היא באמצעות לקיחת משכנתא, אשר כשלעצמה צריכה להתבצע לאחר שלוקחים משכנתא. מה שחשוב להדגיש הוא שייעוץ משכנתאות, הניתן על ידי בעל מקצוע הבקיא בתחום, הוא צעד מרכזי בדרך למציאת ההצעה האידיאלית.

הגורמים המעניקים ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות יכול להינתן על ידי שורה ארוכה של גורמים. הדגש שלכם, רוכשי הדירה ולוקחי המשכנתא, צריך להיות אחד: מציאת הגורמים שעשויים להעניק את הייעוץ המקיף ביותר והאובייקטיבי ביותר. על מנת שהמטרות האלה יוגשמו הרי שנדרש שהיועץ לא יהיה מטעם אחד הבנקים, מה שמבטיח שהייעוץ שלו יהיה "אמיתי" וחף מאינטרסים זרים. תחת זאת, ייעוץ הניתן תוך סקירת כל ההצעות של כל הבנקים, ולאחר הבנת הצרכים הספציפיים והיכולות הכלכליות של הרוכשים, הוא המומלץ יותר: זאת מכיוון שהוא מגדיל בעשרות מונים את הסבירות לבחירה המושכלת הנדרשת.

הדרך להצעה המושכלת מתחילה בתכנון

ייעוץ משכנתאות מוצלח כולל בתוכו מספר שלבים עיקריים. תחילת הדרך היא הבנת היכולות הכלכליות של הרוכשים, תוך התייחסות למספר פרמטרים מרכזיים: שווי הנכס, מצב החיסכון של הרוכשים בנקודת הזמן הנוכחית, יכולת ההשתכרות החודשית ואפילו הציפיות לגבי העתיד. לאחר שמבינים את כל אלה יכול היועץ לגשת לשלב הבא, המהווה את ליבת התחום: בחינת ההצעות השונות של הבנקים, לשם קבלת הלוואה, מימון או קבלת משכנתא נרחבת לשנים ארוכות. וזאת במטרה למצוא את זו המתאימה במידה המלאה ביותר לרוכשים הספציפיים. הליך זה, כאשר הוא מתבצע היטב, יכול לחסוך עשרות אלפי שקלים ולהוריד במידה ניכרת את הנטל של לקיחת המשכנתא, או אפילו של רכישת דירות למכירה כמכלול.