כמעט כל אחד ששוקל לבנות ולעצב את בית חלומותיו צריך להתמודד עם המחויבות של לקיחת משכנתא. היות ומדובר בהשקעה הגדולה אולי שאדם עושה בחייו, להלן כמה טיפים שיכולים לסייע לכם להגשים את החלום יותר בקלות.

רוב חיינו אנחנו חושבים על עיצוב של הבית שעליו אנחנו חולמים. האם מדובר בוילה או פנטהאוז יוקרתי ואולי בכלל בבית קטן בכפר? אנחנו מדמיינים את הסגנון העיצובי שלו, במה נכיל אותו ואיך יראה המטבח ובאילו חומרים נעצב את הסלון ואיזה משרד אדריכלים ומעצבי פנים יסייע לנו להפוך את כל החלום הזה למציאות. יחד עם זאת, עלינו לעבור דרך ארוכה כשהשלב הראשון במסע שלנו הוא לקיחת משכנתא.

לקיחת משכנתא                                                                                                          

עוד לפני הפגישה עם האדריכל שיהיה ממונה לבנות לנו את בית החלומות שלנו, נאלץ לקחת את המשכנתא. מדובר בהלוואה הגדולה ביותר אולי שניתן לקחת, לכן חשוב להגיע להחלטה נבונה ושנצליח לעמוד בה לאורך כל שנות ההחזר שלה. אז איך עושים את זה על הצד הטוב ביותר ועדיין נהנים מתנאים אופטימליים?

לפנות לייעוץ משכנתאות מקצועי                                                                              

ישנם כמה וכמה גופים שמעניקים משכנתאות לדיור וחשוב לעשות בחירה נכונה. לשם כך מומלץ ורצוי אף מאוד בשלב כזה קריטי של חייכם להתייעץ עם אדם מקצועי שמבין בתחום ויכול להעניק לכם את כל ההסברים ולדאוג לאינטרסים שלכם. יועץ משכנתאות הוא האדם המקצועי ובעל ניסיון בתחום. הוא ניטרלי ולא מייצג אף גוף פיננסי, הוא האדם הכי מהימן שיוכל להמליץ לכם על משכנתא שעונה בדיוק לצרכים שלכם, תוך כדי שהוא מאפשר לכם ליהנות מהתנאים הכי טובים ומחיסכון משמעותי מאוד.

משא ומתן על הריבית                                                                                              

זכרו תמיד שהבנק הוא גוף פיננסי שכל מטרתו היא רווח, ומומלץ לא לשכוח שבהצעה ראשונית של הבנק, לא בטוח שזה סכום הריבית האחרונה שאותה תאלצו לשלם. ראו את ההצעה של הבנק תמיד כפתח לניהול משא ומתן לתנאים יותר טובים עבורכם. ולאחר ידע רב וחשוב שתרכשו מיועץ משכנתאות תוכלו לנהל את המשא ומתן יותר טוב ולהבטיח לעצמכם איכות חיים.

תהליך לקיחת משכנתא שהוא בר תשלום                                                          

כל אחד רוצה לסיים את תשלום המשכנתא מהר ככל שניתן, ולעיתים מתפתה להגדיל את גודל הסכום ההחזר, אבל עליכם לשאול את עצמכם האם מדובר בגודל החזר שניתן יהיה לכם אפשרות לעמוד בו. אל תשכחו שמדובר בבניה של בית חדש, עם השקעה על עיצוב בית, בעזרת סיוע של אדריכל ממשרד אדריכלות, או אדריכלות פנים, תאלצו להשקיע כסף גם בעיצוב של חלל הבית, בבניה של החניה, בריהוט של הסלון, באבזור של המטבח ועוד. לא בכל יום אתם בונים את בית החלומות שלכם. לכן כדאי שיהיה לכם אוויר לנשימה ולא תאלצו לחסוך בזמן הבנייה שלכם כי המשכנתא מהדהדת לכם ברקע. קחו סכום שתוכלו לעמוד בו גם אם הדבר ידרוש מכם לפרוס את החזר המשכנתא לשנים נוספות.