רכישת דירת מגורים נחשבת לאחת ההשקעות החשובות ביות בחייהם של רבים ולצורך רכישת דירה רוב האנשים נדרשים להגיש בקשה לצורך קבלת משכנתא. בשל יוקר המחייה במדינת ישראל.

בשנים האחרונות, רוכשי דירות רבים מעוניינים לנסות את מזלם בארצות הברית למטרות השקעה. השאלה העולה היא כיצד ניתן לבקש משכנתא לצורך רכישת נדלן בארהב?  התשובה היא באמצעות בדיקה יסודית. יש להביא בחשבון כי הליך קבלת משכנתא עשוי לקחת מספר שבועות.

 חשיבות האשראי הבנקאי

בדומה לקבלת הלוואה בנקאית בישראל, כך גם בעת הגשת בקשה לקבלת משכנתא לצורך רכישת נדלן בארהב יש חשיבות רבה לאשראי וכן לאובליגו אותו פער בין הסכום המבוקש לכלל החשבונות הקיימים בחשבונות של מגיש הבקשה. יש להדגיש כי ככל שהפער קטן, כך הסיכוי לקבלת משכנתא עולה.

 ביצוע בדיקה יסודית

בשל העובדה כי רכישת נדלן בארהב אינה מוכרת למשקיעים רבים הם נעזרים בשירותיהן של חברות המתמחות ברכישות נדלן בחו"ל האחראיות גם על ניהול ואחזקה של הנכסים. ההמלצה היא לבצע בדיקה מקיפה של החברות מהן רוכשים הנכס. יש לזכור כי לא מעט חברות יוצאות בהצהרות כלפי הרוכשים שאינן תמיד מתממשות. בשל כך ראוי לבצע בדיקה יסודית של אותן חברות באמצעות כניסה לאתרי האינטרנט שלהן וכן שיחה עם לקוחות עבר. באמצעות שיחה עם לקוחות עבר יהיה ניתן לראות את התגובות ולשאול שאלות באשר לביצוע הליך וכך לדעת האם מדובר בחברה מתאימה.

 חישוב ההוצאות הנוספות

בטרם הגשת בקשה לקבלת משכנתא, חשוב מאד לבחון היטב את ההוצאות הנוספות כגון נסיעות שונות לביקור בנכס וכן תשלום שכר טרחה לעורכי דין.

 פנו לעורכי דין מומחים בתחום

בטרם בקשת משכנתא יש לפנות לעורך דין בקיא בתחום במטרה לקבל ייעוץ. ההמלצה היא לא לחסוך ולבחור את עורך הדין הטוב ביותר על מנת שיוכל לספק לכם פוליסת ביטוח משתלמת במקרה בו הרכישה אינה כדאית. בטרם פנייה לעורכי דין חשוב מאד לבחור עורכי דין מנוסים היטב בתחום בשל העובדה כי רכישת נדלן בארצות הברית אינה דומה לרכישת נדלן בישראל מבחינת מיסוי ועוד.

 אפשרות להצטרף לקבוצת רכישה

אחת האפשרויות העומדות בפני משקיעים היא להצטרף לקבוצות רכישה או לפרוייקט שכבר קיים בשטח. הצטרפות לקבוצת רכישה מאפשרת למעוניינים בקבלת משכנתא להיות בראש שקט בשל העובדה כי מדובר בקבוצה הזוכה לקבלת ליווי מקצועי ומקיף מטעם שורה ארוכה של מומחים.

הזמנות בפני הקהל הישראלי

ההסטוריה בענף הכלכלי מלמדת כי שווקים שחוו משברים כלכליים או התאוששות ממשבר כלכלי מקלים על משקיעים בעת הכניסה לשוק הנדלן ומסייעים לו להתאושש. אם מדובר על שוק הנדלן בארצות הברית, ניתן לראות כי ישראלים רבים מנצלים את התאוששות שוק הנדלן לאחר משבר הסאב פריים במטרה לרכוש נכסים להשקעה. מדובר באפשרות להשקיע בשוק הנדלן בארצות הברית בחוכמה ובסיוע של בעלי מקצוע בתחום.