נטילת משכנתא היא ללא ספק הצעד הכלכלי המשמעותי ביותר עבור כל אחד ואחת מאיתנו העושה זאת למטרות רכישת נכס למגורים וזאת במסגרת זכאות למשכנתא. גובה המשכנתא נקבע בהתאם למחיר הנכס למגורים אותו אתם מעוניינים לרכוש, היקף ההון העצמי העומד לרשותכם לצורך ביצוע הרכישה, משך תקופת המשכנתא וגבוה הריבית הנלווית על המשכנתא לאורך כל התקופה.

כיום, לנוכח העלייה המתמדת במחירי הדיור במדינת ישראל במהלך העשור האחרון, הליך נטילת משכנתא חייב להיות מלווה באמצעות יועץ משכנתא העוסק ומתמחה בתכנון מסלולי משכנתא שונים וביצוע השוואה נקודתית בין מספר גופים מלווים הן מטעם המערכת הבנקאית הממוסדת והן באמצעות גופי מימון לצורך נטילת הלוואת משכנתא חוץ בנקאית. שירותי ייעוץ למשכנתא, מאפשרים לכל אחד ואחת מנוטלי הלוואת המשכנתא שביניכם לחסוך בין מאות לאלפי שקלים בשנה, וכאשר מדובר במשכנתא הנפרשת על פני מספר גדול של שנים, מדובר בחיסכון משמעותי המגיע גם לעשרות עד מאות אלפי שקלים. תפקידו של יועץ משכנתאות מקצועי הוא לבדוק בין היתר את גובה ריבית על המשכנתא וזאת בהתאם למסלולי המשכנתא השונים המוצעים לכם על ידי הגופים המלווים. כמו כן, תפקידיו של יועץ המשכנתא לבחון עבורכם את מכלול ההוצאות הנלוות לנטילת משכנתא, בין אם מדובר בעלות הנדרשת לצורך פתיחת תיק משכנתא ובין אם מדובר בביצוע עבודת בדק בית לפני קניה.

מספר מילים על שירותי בדק בית

בדק בית הינו שירות המוצע לכם על ידי חברות ונותני שירותים העוסקים ומתמחים בביצוע ביקורת המכונה בדק בית. ביקורת זו מיועדת לצרכי בדיקת מבנים המיועדים לרכישה ולצרכי איתור כשלים וליקויי בניה בשטח הדירה. הביקורת נערכת על ידי חברות הנדסה שונות והיא כוללת בין היתר בדיקה מקיפה של רמת הבנייה ואיכויות הבנייה. ביקורת זו, המיושמת על ידי חברת בדק בית מקצועית ומנוסה בתחומה, יכולה לחסוך לכם עוגמת נפש רבה ואף מאות אלפי שקלים שתדרשו להוציא לצורך תיקון ליקוי בניה אשר יתגלו לכם לאחר שתרכשו את הדירה באמצעות הלוואת משכנתא.

היתרון הנלווה לביקורת בדק בית טרם נטילת הלוואת משכנתא, טמון בעבודה שהעלות הנמוכה של ביקורת בדק בית (בהשוואה למחיר הדירה), יכולה לספק לכם תשובה ברורה בכל הנוגע לכדאיות רכישת הנכס במחיר המוצע לכם. במקרים בהם יתגלו ליקוי בניה משמעותיים המחייבים טיפול ותיקון מיידי, תוכלו להוריד את עלויות התיקון מהמחיר הנדרש על ידי בעלי הנכס ו/או לחילופין, לוותר על רכישת הנכס ולהימנע מהצורך בנטילת הלוואה נוספת למשכנתא לצורך ביצוע עבודות התיקון בשטח הדירה. חשוב לציין שביקורת בדק בית מומלצת גם בדירות חדשות למגורים אותן רכשתם ישירות מקבלן הביצוע או החברה היזמית של הפרויקט, כאשר במקרים בהם מתגלים ליקויי בנייה, קיימת חובה מצד הקבלן/יזם לתיקון הליקויים בטרם כניסתכם לדירה.