בישראל, במציאות של היום רבים האנשים שלוקחים משכנתא, בעיקר בגלל המחירים הגבוהים של הדירות שאין ביכולתם לממן בכוחות עצמם. אם ראיתם דירה שמצאה חן בעיניכם לגור בה או שאתם מעוניינים להשקיע בקרקע כלשהיא, זה הזמן שלכם לקחת משכנתא. לקיחת משכנתא הינה צעד חשוב המאופיין בלקיחת הלוואה בסכומים גבוהים על מנת לקנות נכס. כיוון שמדובר בצעד כלכלי משמעותי עבור רובנו, אין אנו רוצים לקחת סיכון ורצוי לפנות אל האנשים המומחים בתחום ולמנוע מהפתגם - "מה שעולה זול עולה ביוקר" להתממש.

למה צריך לקחת ייעוץ?

לקיחת משכנתא היא תהליך המשפיע על כלל המשפחה, כאשר לרוב תקופת ההחזר יכולה להתארך עד לתקופה של עשרות שנים. חלק מהאנשים ירגישו בנוח לחפור ולחקור בעומקי הדפים באינטרנט ולבחור לעבור את תהליך לקיחת המשכנתא לבד, אך יהיו כאלה שלא ירגישו שלמים עם עצמם לעבור את הדרך מבלי לקחת ייעוץ דרך משרדי רואה חשבון, יועצי משכנתאות בבנק, עובדי בנק לשעבר, מתווכים ועוד.

אנשים רבים פונים לעזרת מומחה משכנתאות שיעזור להם, בהתאם לניסיון שעבר המומחה לאורך השנים, לבחור את הבחירות הטובות ביותר עבורם. בתחום המשכנתאות קיימים כל כך הרבה מושגים, פעולות, תנאים, בנקים ועוד הרבה דברים שלא כולנו יודעים. לכן, מומלץ לפנות ליועץ שיודע להתמודד עם המידע וכבר נחשף לאותו מקרה פעם או פעמיים לפחות.

מי יכול להעניק ייעוץ משכנתא?

כל מי שעבר קורס משכנתאות יכול להעניק ייעוץ משכנתא. עובדי בנקים, מתווכים, כלכלנים ורואי חשבון אף הם יכולים להעניק ייעוץ משכנתאות. ככלל, מומלץ לבחור ביועץ משכנתאות מנוסה שראה כבר מקרים שונים לאורך הזמן שהוא משמש כיועץ משכנתאות. מלבד זאת, מומלץ לבחור ביועץ שיכול להשיג לכם תנאים טובים להלוואה ולחסוך לכם הרבה כסף, זמן ותהליכים בירוקרטיים.

למה כדאי רואה חשבון?

מומלץ לבחור באחד ממשרדי רואה חשבון המומחים לייעוץ משכנתאות. היתרון של רואה חשבון הוא הידע הרחב בעולם הפיננסי והעסקי שהם מקבלים בתקופת הלימודים, ההתמחות ולבסוף, בעבודה שבה הם נתקלים בשטח באופן יום יומי. היתרון המוביל של רואה חשבון עבור הלקוח, הוא בכך שמדובר במישהו שאין לו העדפה לבנק, מסלול ו/או תנאים ספציפיים שבהם הוא מעדיף שהלקוח יבחר. הוא מגיע אל תהליך לקיחת המשכנתא נטול העדפות ובוחר לעבוד אל מול הלקוח בצורה בטובה ביותר. ההמלצה שתתקבל לאחר בחינתו של יועץ המשכנתא תהיה מבוססת על ניסיונו ועל מה שקיים בשוק המשכנתאות באופן שיביא את הבחירה הנכונה למצב הכלכלי ולצרכיו של הלקוח.

להיות ערניים

היו ערניים בכל התהליך של לקיחת המשכנתא. על אף שאתם שוכרים את עזרתו של מומחה, בכל זאת מדובר כאן על סכום של כמה מאות אלפי שקלים. בחירה ביועץ משכנתאות נטול אינטרסים, כגון משרדי רואה חשבון למיניהם, ישיגו בשבילכם את העסקה המשתלמת ביותר.