חלומם של המון ישראלים הוא לזכות בארבע קירות מוגנים ומגנים. לצד אלו שמשאלת לבם היא דירה אחת בלבד, ישנם אלו שברשותם יותר מדירה אחת. החוק המדובר על מיסוי לריבוי הדירות, הינו תוצר של תכנית כלכלית של הממשלה כאשר מטרת העל היא להפחית את המחירים של דירות בישראל. מיסוי על ריבוי הדירות נשמע באוזינהם של רבים לא אחת, אך על מה בדיוק מדובר ועל מי חל החוק?

 

על מי יחול החוק?

המס רלוונטי גם ליחיד וגם לתא משפחתי, כאשר תנאי הסף מתייחס לזה שברשותו לפחות שלוש דירות כאשר שיעור הבעלות הכולל שלו עומד על 249% ומעלה.

 

סכום המס שיהיה עליכם לשלם

אז אם ברשותכם שלוש דירות או אם ברשותכם חלק העולה על 249% בשלוש דירות שונות, יהיה עליכם לשלם מיסוי על ריבוי דירות. המס עומד כל כאחוז אחד מהסכום הקובע של דירות המגורים. לצד המס שיש עליכם לשלם, דעו כי גם ישנה תקרה מסוימת, כך שהסכום נעצר ב-18,000 שקלים בשנה אחת.

 

מסתייעים באנשי מקצוע לאורך כל הדרך

כשם שהתייעצתם עם יועצי משכנתאות על מנת לעשות את הצעד לקראת רכישת הדירות שלכם, כעת הגיע הזמן שלכם לברר עם אנשי מקצוע אחרים לגבי הזכויות והחובות שלכם עם רכישת הדירה והמס על ריבוי הדירות. התייעצות עם אנשי מקצוע היא אבן הפינה שיש עליכם להניח במטרה לעשות את הצעדים הגדולים הללו על הצד הטוב ביותר.

 

יש ברשותכם דירה או רק חלק ממנה? אתם עומדים לרכוש דירה חדשה אך לא יודעים במה החוק מחייב אתכם בכל הקשור להיבט של מס? נתיב של תכנון וייעוץ מס יכול לסייע לכם רבות עם מענה כולל לכל שאלותיכם. כל עסקה שאתם מבצעים מחוייבת במס, וכשזה מגיע אל רכישת הדירות ומיסוי על ריבוי הדירות, חשוב שתדעו לקראת מה אתם הולכים. איך עושים זאת? עם תכנון קפדני ומעמיק של איש מקצוע מנוסה.

 

העניקו לעצמכם ראש שקט עם ידיעת החוק וליווי מקצוע שיתבצע על ידי חוד החנית של יועצי המס. ככל שתדעו יותר כך תדעו לפעול טוב יותר. חשוב לציין כי נתיב זה של ייעוץ מס הינו נתיב חוקי וכשר, וכל הנדרש מכם הוא רק להסתייע ביועצים מנוסים שיעלו אתכם על דרך המלך בדרך אל הדירה החדשה שלכם.

 

"המידע באדיבות בייקר טילי - שירותי ייעוץ מס"