משכנתא וביטוח תאונות אישיות

משכנתא היא בדרך כלל הלוואה הגדולה ביותר שתקחו בחייכם, והיא נפרסת משום כך לאורך שנים רבות. ההחזרים שלה מחושבים לפי המסלול שבו בחרתם, בדרך כלל מומלץ לשלב כמה מסלולים כדי להבטיח את עצמכם משינויים הצפויים עם הזמן במצב הכלכלי בכלל, ולהבטיח שתחזירו כמה שפחות. בגלל משך תקופת ההחזר של המשכנתא יש צורך לנסות ולצפות מראש גם אם תוכלו להחזיר אותה במקרה של אובדן כושר השתכרות, או גרוע מכך, חלילה. חוץ מהבטחת החזר המשכנתא עצמו לבנק, יש להבטיח שגם אתם ובני משפחתכם לא תאבדו את קורת הגג שלכם. למקרים כאלה בדיוק נועדו ביטוחים שונים שיש לקחת, המבטיחים גם אתכם וגם את הבנק מפני כל צרה שלא תבוא.

ביטוח משכנתא מחייב

במידה מסוימת, הביטוחים למיניהם מחליפים את מה שנקרא פעם ערבים. ביטוח המבנה מבטיח את ערכו במקרה של נזק, משום שהוא משועבד לבנק עד תום תקופת ההחזר. היום ביטוח משכנתא הכולל ביטוח חיים הוא הכרח המובנה בכל הסכם לקיחת משכנתא שנחתם עם כל גוף מממן שהוא. חלק מסכומי המשכנתא שאתם מחשבים לצורך החזר הוא ביטוח החיים שלכם ולכן גם רצוי לוודא שלוקחים ביטוח חיים טוב שמכסה הכל, ומבטיח שגם במקרים מיוחדים של מה שקרוי בשפה מקצועית "החרגות" תכוסו לחלוטין על ידי חברת הביטוח שלכם. אפשר לעשות את הביטוח דרך הבנק שמלווה לכם את הכסף ואפשר לעשות בנפרד ולהביא מסמכים לבנק. כל אחד מהלווים חייב לעשות ביטוח חיים למשך תקופת ההחזרים, והסכום חייב להיות לפחות בגובה המשכנתא.

ביטוח תאונות אישיות

אולם, מה קורה אם אתם חלילה מאבדים כושר השתכרות לתקופה ארוכה, כך שלא תוכלו לעמוד בהחזרים לבנק, תצברו פיגורים, קנסות וחובות. מה קורה אם נוסף על המשכנתא תצטרכו לשלם גם על טיפולים רפואיים וטיפול סיעודי צמוד? מה קורה אם כתוצאה מפציעה תלקו בנכות כלשהי שתקטין את יכולת ההשתכרות שלכם. בדיוק לשם כך נוצר ביטוח תאונות אישיות, כדי להבטיח שגם במקרים כאלה ההכנסות החודשיות שלכם ימשיכו להיות כאלה שיצליחו לכסות את העלויות הנדרשות לטיפול בבעיה הרפואית וביום לאחר התאונה, והן את הסכומים הנדרשים להחזר המשכנתא בכל חודש עד כמה שנדרש. ביטוח תאונות אישיות הוא חיוני ומומלץ לכל לוקח משכנתא.