עוברים לגור יחד

 גם אם עדיין לא נישאתם והחלטתם להעמיק את הקשר ואתם עוברים לגור יחד., זו ההזדמנות שלכם לפני הקמת משפחה ומיסוד הקשר בכלל, להתחיל לנהל נכון את תקצוב כלכלי נכון בבית. יש לתכנן נכון את ההוצאות כגון שכר דירה, חשמל, מים, ארנונה, קניות למוצרי המזון והניקיון ועוד. היום ישנן הרצאות רבות וחומר רב ברשת, אשר מסביר לזוגות הצעירים כיצד לרשום את כל ההכנסות וההוצאות ולשמור על כלכלה נכונה, על מנת לא להיכנס לחובות, צורך בהלוואות לכיסוי האוברדראפט ועוד.

על משכנתא וניהול הוצאות חודשיות בכל משפחה

זוגות מתחילים מיד לחשוב על רכישת דירה חדשה, היות ושכר הדירה עשוי לשמש בעצם לתשלום משכנתאות כאשר הנכס הוא שיך להם. ראשית סכום של שליש מערך הבית חייב להיות כבר בחשבון החיסכון שלהם, על מנת שיוכלו ליטול משכנתא. מומלץ לערב יועץ משכנתאות, היות וכל הזוגות הטריים, מודעים לעובדה כי יועץ משכנתאות ששייך לבנק מסוים אינו ישקף את האינטרסים שלהם, כי אם של הבנק ולכן, הם מעדיפים ייעוץ פרטי של יועץ משכנתאות בלתי תלוי, אשר יתאים עבורם את המשכנתא בריבית המשתלמת ביותר ולפי התמהיל שיתאים להם על פי הנתונים של הכנסותיהם.מבחינת תשלום המשכנתא, ידוע כי היא צריכה להיות בסדר גודל של שליש מהוצאות הבית החודשיות.

ניהול תקצוב כלכלי נכון בבית הוא אחד הדברים שנכנסו חזר במודעות של משפחות רבות וזוגות צעירים שזה עתה נישאו. כאשר משפחה אינה מנהלת נכון את כלכלת הבית, היא עשויה להגיע לקשיים כלכליים שעשויים להשפיע לרעה על שלום הבית ואף להזיק לחינוך הילדים. אם נשמור על כללים מסוימים, נוכל להיות רגועים ולהתמקד בדברים שעבורם אנו זקוקים לכסף במקום להתמקד בכסף עצמו. מציאות זו כאשר יוקר המחיה בישראל רק עולה והמשכורות נשארות נמוכות, מצריכה מאתנו חשיבה מעמיקה ותכנון נכון ומושכל של ההוצאות השוטפות שלנו. אבן היסוד בעצמאות הכלכלית היא ניהול נכון של התקציב בכל משפחה. המטרה היא- לאזן בין ההכנסות לבין ההוצאות

חושבים על קניית רכב חדש?

הדרך להגשמת חלום של רבים מאתנו, הינו לקרוע את הניילונים מרכב חדש והיום ם כל כך הרבה אופציות של הלוואות, ניתן להגשים חלום זה. הוצאה זו מצד שני , הינה משמעותית עבור כל משק בית ולכן מומלץ לבצע אותה בתבונה לאחר שבדקתם את הצרכים שלכם על פי נתוני השוק של הלוואות הרכב והדגמים השונים של הרכבים שעשויים להתאים לכם. השיקול הנכון של קניית רכב חדש אמורה להתבצע על פי מספר הנפשות בבית, עיסוק בני המשפחה, מקום המגורים, מס' הקילומטרים שהרכב ייסע  בשנה ועוד. היתרון הטוב ביותר ברכישה של רכב חדש, הינו אחריות היצרן, מה שחוסך בהוצאות טיפולים ותיקונים לרכב , במשך שלוש שנים.

 

ניהול נכון  של כלכלת הבית כולל הפרשות קבועות לפנסיה

גם אנשים שעובדים במקום עבודה קבוע שנים, יודעים כי בבוא הזמן כאשר יצאו לפרישה, הפנסיה לא תספיק למחייתם. זו הסיבה שיש להפריש סכום מסוים כבר בגילאי העשרים מיד לאחר השחרור מהשירות הצבאי כאשר הם מתחילים בקריירת עבודה. היום קיימות חברות ביטוח שמציעות ייעוץ פנסיוני , מה שיסייע לנו לבחור בתכנית הפנסיה הטובה ביותר עבורנו, על פי הנתונים וההכנסות החודשיות שלנו. היועץ יחשב יחד עמכם, את ההוצאות של משק הבית וייעץ לכם לגבי התכנית הפנסיונית הטובה ביותר. יועצים פנסיונים בלתי תלויים, עשויים לסייע לכם יותר, היות והם יהיו הרבה יותר אובייקטיביים מאשר יועצי פנסיה הקשורים לבנקים השונים או חברות הביטוח.