חשיבותו של עורך דין מקרקעין בעת ביצוע השקעות נדל"ן

סגירת עסקת נדלן מכל סוג, היא לא עסקה של מה בכך, אלה עסקה הדורשת התעסקות רבה, הרי רכישת דירה, או כל נכס אחר להשקעה, היא לא דבר שמבצעים לעיתים קרובות, אלה פעמים בודדות בחיים. מסיבות אלו, יש צורך לבדוק היטב מספר רב של נושאים כמו – נוסח הטאבו, רישום במשרד המקרקעין, לבדוק את שווי הקרקע או הנכס ובכלל באופן כללי לוודא כי אכן מדובר בעסקה איכותית ומניבה וכמובן חוקית ומשתלמת.

למה חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין מיומן?

אנשים אשר מתעסקים עם נדל"ן במהלך חייהם, הם למעשה הופכים את הדבר למקצוע של ממש או כהכנסה צדדית. למעשה הם רוכשים מגוון דירות בהזדמנויות טובות, כמו למשל נדל"ן מכונסי נכסים ולאחר מכן הם מוכרים את אותה דירה במחיר גבוהה יותר או שוכרים אותה לאנשים ובכך הם זוכים לתשואות מכספם. יש לזכור כי כאשר אנשים אלו בוחרים להיעזר בשירותיו של עורך דין מקרקעין, למעשה הם מרוויחים ליווי אישי צמוד בכל התהליך בכל שלב ושלב בעסקת הרכישה. מנגד, ניתן לראות כי ישנם אנשים המוותרים על ייצוג עורך דין מסיבות שונות (לרוב כספיות) ובוחרים לטפל בעסקה לבדם, מה שגורם לעיתים לעבודה מרובה וריצות ממקום למקום ואף לפעמים טעויות רבות בדרך.

כיצד עובד תהליך רכישת נדל"ן בישראל?

חשוב להבין כי בעסקאות אלו, משקיעים כספים רבים ונכבדים והן מטבען עסקאות מורכבות ובמיוחד במדינת ישראל. במדינתנו רוב הקרקעות שייכות למדינה, כך שעל מנת לבצע בהן שימוש, יש צורך לפנות לגוף האחראי עליהן שהוא – מנהל מקרקעי ישראל ולעבור תהליך בירוקרטי מסוים. מעבר לכך, יש לבדוק היטב את הקרקע ולוודא כי היא אכן מותרת לשימוש למטרת מגורים או למטרת עסקים ומפעלים או בכלל היא מיועדת לחקלאות. בעסקאות אלו, על שני הצדדים לנקוט במשנה זהירות, הן מבחינת המוכר והן מבחינת הקונה, שהרי מדובר על היקפי סכומים גבוהים במיוחד. 

מה תפקידו בפועל של עורך דין מקרקעין?

עורך דין נדל"ן יוכל ללוות את הלקוח לאורך כל תהליך רכישת הנדל"ן ולשמור על האינטרסים של לקוחותיו לאורך כל הדרך ובכן לטפל בכל העניינים הבירוקרטיים בכל שלב בעסקה.