בכל דירה בתל אביב, כמו בכל חלק אחר של מדינת ישראל, יש מטבע הדברים הרבה מאד פריטים. בחלק מהמקרים, מתברר כי אין צורך כלל באחוז ניכר מאותם חפצים. בין אם מדובר בפריטים שהפכו לחסרי שימוש במהלך השנים, בכאלה שנאגרו בכמויות מסחריות ושאין מעוניינים בהם כעת, בתכולת דירה שהתקבלה בירושה אך אינה נחוצה או בכל דבר אחר – נדרש פינוי מאסיבי של הדירה. פינוי בתל אביב יכול וצריך להתבצע על ידי חברות מקצועיות הפועלות בתחום.

מה כולל פינוי דירה?

פינוי דירה הוא פעולה שתכליתה הוצאת חפצים שאין בהם צורך מהדירה, תהיה הסיבה לכך אשר תהיה, והעברה שלהם למקום שמוגדר מראש: הוא יכול להיות אתר הטמנה או מיחזור, חנות הרוכשת חפצים משומשים או אפילו עמותות שמעבירות את החפצים לנזקקים. כדי לקבל את ההחלטה לגבי כל פריט, נדרש להתבונן בפונקציונליות ובמראה שלו בנקודת הזמן הנוכחית, בשווי הכלכלי שלו או אפילו בערך הרגשי שלו עבור בני הבית.

הפינוי מבוסס על מספר פעולות. ראשית, מתבצע מיון של הפריטים על פי סוגם ובהתאם לייעוד שנקבע לכל אחד מהם. לאחר מכן, מתחיל הליך הפינוי עצמו: חשוב לשים לב לכך שייתכן מאד שאותם חפצים יהיו גדולים וכבדים במיוחד (רהיטים, מוצרי חשמל), מה שמחייב ציוד הובלות ייעודי. למעשה, על רקע העובדה שרק חברות המעניקות שירותי פינוי תל אביב יידעו להיכן ניתן להעביר את החפצים, בחירה מקובלת היא להעניק להן את המושכות לכל אורך הדרך.

הדבר מאפשר לבעלי הדירה לקבל שקט נפשי כשגם העלות עבור הפינוי היא מינימלית או אפילו אינה קיימת: יש חברות המבצעות פינוי דירה מבלי שהן גובות תשלום, בתמורה לכך שהחפצים בהם אין צורך יועברו לחזקתן. זה בעצם Win-Win Situation עבור שני הצדדים.

אז למה לחפש חברה מתל אביב?

כאשר מעוניינים לבצע פינוי בתל אביב שכולל פינוי תכולת דירה, או חלק ממנה, מומלץ לפנות לחברות פינוי שמציעות את שירותיהן בעיר הגדולה הזו. הסיבה לכך היא שהחברות שזהו אזור הפעילות שלהן יוכלו להציע את שירותיהן בזמינות גבוהה ולעיתים גם באופן מידי: אסור לשכוח שלפעמים התהליך כולו, כולל המיון, נמשך מספר ימים. בנוסף, יש חברות שמעניקות שירותים נלווים לאחר הפינוי, דוגמת ניקיון של הבית, חיטוי וכן הלאה (בתשלום נוסף).

בנוסף לכך, היכרות עם תל אביב תאפשר לאנשי החברות לדעת בדיוק להיכן ניתן להעביר כל פריט, על פי ההחלטה של בעליו הקודמים – מה שאינו מובן מאליו כאשר החברה איננה מכירה את האזור בו ממוקמת הדירה.