רבים וטובים רוצים להשקיע בנדל"ן, מדובר לעיתים רבות בהשקעה משתלמת הנושאת עמה רווחים פיננסיים משמעותיים, אך למרבה הצער, לא לכל אחד הון אישי מספיק כדי להתחיל. לפניכם כמה דרכים שיאפשרו לכם לגייס הון ראשוני ולעשות את הצעד הראשון בתחום.

בשנים האחרונות רבים מעוניינים להשקיע בנדל"ן בין אם מדובר על דירה להשקעה, רכישת נכס הטעון שיפוץ, מבנים מסחריים, משרדים, חנויות או כל נכס נדל"ני אחר. במרבית המקרים ההשקעה בנכסים מניבה תשואות נאות תוך כדי לקיחת סיכונים מינוריים. ולמרות זאת, יש לדעת כיצד להפוך את ההשקעה לרווחית, לגייס את ההון הנדרש לכך, לבדוק עד כמה העסקה כדאית ומהו סכום ההון האישי שעומד לרשותכם. במידה וההון האישי אינו גדול מספיק ישנן כמה וכמה אפשרויות מימון שעומדות לרשותכם.

משכנתאות

נהוג לחשוב כי משכנתא נוטלים לשם רכישת דירה, אולם כיום ניתן ליטול משכנתא למגוון מטרות בהן גם השקעה בנדל"ן וזו במידה ויש לכם נכס קיים. בשיטה זו משעבדים את הנכס הקיים תמורת סכום מסוים ומקבלים את הסכום האמור מן הבנק. גם הבנקים וגם חברות הביטוח מסייעות למימון נדל"ן. הבנקים נחשבים לשמרניים אומנם אך הם מעניקים אחוזי מימון גבוהים למדיי וההון העצמי הנדרש הוא קטן יותר. אם למשל רוכשים נכס להשכרה, ניתן להחזיר את תשלומי המשכנתא באמצעות דמי השכירות. עם זאת, כאשר נוטלים משכנתא יש להתייחס ליחס בין ההוצאות וההכנסות על מנת שהמינוף יהיה אפקטיבי.

הלוואה חוץ בנקאית

יש לציין שהבנקים נוטים להערים קשיים לא מועטים כאשר אנו מעוניינים ליטול הלוואה ולכן כדאי להיות ערים לאפשרויות נוספות, אחת מהן היא הלוואה חוץ בנקאית. הלוואה חוץ בנקאית נחשבת לפשוטה יותר, ההליך איננו מורכב בהשוואה לזה המוצע בבנק, ניתן לקבל הלוואה מידית לכל מטרה וזאת בתנאי שעומדים בתנאים של החברה המלווה, אשר אלו נוקשים הרבה פחות מתנאי הבנקים השונים.

כיצד ניתן לקחת הלוואות חוץ בנקאיות?

הלוואות חוץ בנקאיות ניתנות לרוב על ידי מוסדות פיננסיים שונים שאינם בנקים. לרוב הלוואות מוצעות בתנאים מעולים ובהחלט זוהי אופציה שיש לתת עליה את הדעת. בשנת 2008 נפתח שוק ההלוואות למוסדות פיננסים שאינם קשורים לבנק. עד אז היה ניתן ליטול הלוואה רק מהבנקים, אולם לאחר הרפורמה ולשם מימון נדל"ן כיום ניתן לפנות לחברות אשראי, לחברות ביטוח, לגופים פרטיים, לבתי השקעות כדי להשיג מימון, ובכל המקרים הללו יש לבדוק כי מדובר על גוף הנמצא ברישיון משרד האוצר.