מעוניינים ללמוד מקצוע פרקטי ורווחי, הדורש חשיבה, יכולות אנליטיות, דיוק, כושר ארגון ויחסי אנוש מעולים? יתכן שהקריירה המתאימה לכם היא בתחום הפיננסים. בתחום הפיננסים יש הרבה מאד סוגי תפקידים אשר יכולים להתאים לאנשים המחפשים אתגר ועניין מצד אחד, ועבודה נדרשת ויציבות כלכלית מצד שני. כיום ניתן למצוא קורסים בתחום הפיננסים במבחר מוסדות לימוד ברחבי הארץ, מהצפון ועד הדרום. אז אם אתם מוכשרים, יסודיים, דייקניים וטובים במספרים ואתם בדיוק מחפשים כיוון מעניין לקריירה – מומלץ שתקראו על הקורסים הבאים בתחום הפיננסיים, שנחשבים לפופולריים מאד: קורס יועצי משכנתאות, קורס הנהלת חשבונות וקורס חשבי שכר – שעשויים לפתוח לכם את הדלת לקריירה מרתקת.

קורס יועצי משכנתאות

למרות יוקר המחיה והעלייה במחירי הנדל"ן, אנשים רבים בישראל עדיין ממשיכים לקנות דירות, שכן דירה נחשבת להשקעה בטוחה יחסית מסוגי השקעות אחרים. רוב האנשים שרוכשים דירה לוקחים משכנתא, מה שהופך את שוק המשכנתאות לשוק רותח בישראל. תפקידו של יועץ משכנתאות הוא להתאים לרוכשים את המשכנתא על פי קריטריונים כמו סכום המשכנתא, לוח הסילוקין, תקופת ההחזר ועוד. בקורס יועצי משכנתאות לומדים נושאים כמו יכולת החזר ודירוג אשראי של הלקוח, דיני מקרקעין,חשבות משכנתאות, השבחת נכסים, ייעוץ לכלכלת המשפחה, בניית תמהיל משכנתא, קופות גמל וקרנות השתלמות ועוד; ובסופו יכולים להשתלב בגופים פיננסיים כגון בנקים, שמעניקים משכנתאות ומייעצים ללוקחי משכנתאות.

קורס הנהלת חשבונות

מנהל חשבונות הוא פונקציה חיונית הנדרשת בכל ארגון או חברה. תפקידו של מנהל החשבונות הוא הניהול הפיננסי של הארגון, והוא כולל בתוכו בין היתר משימות כמו הכנת משכורות, הפקת חשבוניות, גביית חובות, תיעוד מסמכים פיננסיים, דו"חות רווח והפסד ועוד.זהו תפקיד מאתגר הנושא עמו אחריות רבה, והוא תמיד נדרש בשוק. בקורס הנהלת חשבונות לומדים נושאים כגון רישום כפול, תיעוד, מאזן בוחן, עבודה עם תוכנות מחשב של חשבונאות, דיני ביטוח לאומי, עריכת דו"חות תקופתיים ושנתיים, תשלום מקדמות, חישובי פחת ועוד. כדי להתקדם בתחום הנהלת החשבונות מומלץ ללמוד לא רק הנהלת חשבונות 1 אלא גם הנהלת חשבונות 2 ו-3.

קורס חשבי שכר

חשב השכר הוא אחד הגורמים החשובים ביותר בכל ארגון שכן הוא אחראי על כל נושא השכר בארגון, כולל זכויות  סוציאליות של העובדים המגולמות בשכר, עיבוד תלושי שכר, הפקת התלושים ודיווח לרשויות על העברת השכר לעובדים. קורס חשבי שכר מיועד למי שכבר עוסק בהנהלת חשבונות ומעוניינן להרחיב את הידע והכישורים שלו בנושא השכר, לאנשי כוח אדם וכן למנהלים שמעוניינים להעמיק בנושא זה. בין היתר, לימודי חשבי שכר כוללים נושאים כמו מס שכר, מס מעסיק, מדרגות מס, הוצאות מוכרות ועודפות, רישום בהנהלת חשבונות, ביטוח מנהלים, קרנות השתלמות, קופות גמל, דיני עבודה, דיני מס הכנסה, ביטוח פנסיוני, עבודה עם תוכנות שכר ועוד.