אם החלטתם לרכוש בית או דירה וליטול משכנתא, בוודאי תהיו מעוניינים לדעת מה גובה התשלום החודשי שתשתלמו לפי מספר השנים שתיקחו את המשכנתא וכן על פי איזה תמהיל, ריבית ומדדים. רבים אינם יודעים להבדיל בין לוחות הסילוקין השונים וכן, מהי המשמעות הפיננסית והעלות של כל משכנתא. בעבר או עד לא לפני זמן רב יועצי המשכנתאות היו משתמשים במחשבון המשכנתא, אך היום, כבר ניתן למצוא תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות אצל יועצי משכנתאות שהחלו להשתמש בהן ומוצאים כי התוכנות הללו הן מדויקות יותר ומשקפות את התמונה הברורה של חישובי המשכנתא.

ניתן אף באמצעות תוכנה זו, לבנות תמהיל משכנתאות ולהשוות בין העלויות האמיתיות של כל אחד מהמסלולים ובדרך זו בעצם, לבחור את המסלול המשתלם ביותר מבלי שתהיינה הפתעות  בהמשך התקופה הארוכה שבה התחייבתם לתשלום המשכנתא. ניתן לחבדוק בנוסף, מהי העלות וההשפעה של מדד המחירים לצרכן ולהעריך את התשלום החודשי של ההצמדה לאורך השנים. גם אם יש לכם כבר משכנתא ואתם מעוניינים לבדוק אם קיים עבורכם קנס פירעון מוקדם ואם הוא קיים מה תהיה עלותו, ניתן יהיה באמצעות תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות לברר בדיוק רב את העלויות ואת החישובים העתידיים.

ההבדל בין תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות ללקוח פרטי לעומת הלקוח עסקי

ישנו הבדל בין תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות, בין לקוחות פרטיים ללקוחות עסקיים. כאשר מדובר על תמהיל לרכישת דירה או בית החישובים לא יהיו מורכבים כמו למשל  רכישה של חברה גדולה, המעוניינת לרכוש מבנה גדול למשרדים או קרקע גדולה לבניית מפעלים וכדומה. אמנם תוכנות אלה, אנו יכולים להוריד באינטרנט ולשלם עבורן  מחיר זניח, אך ההבדל בין תוכנות אלה לבין התוכנות של יועצי המשכנתאות שעובדים בבנקים למשכנתאות או יועצי משכנתאות בלתי תלויים העובדים בחברה לייעוץ משכנתאות הן שונות.

תוכנות אלה, המיועדות ליועצי המשכנתאות, מחוברות און ליין לבנק ישראל ומפשרות מעקב אחר שיעורי הריבית וזאת לאחר שיש בידי יועץ המשכנתאות בסיסי נתונים. בתוכנות שהן משוכללות  ומיועדות יותר לבנקים ויועצי משכנתאות, ישנו דגש רב יותר על יעילות התהליך של נטילת המשכנתא, המעקב בתיק, חישוב של ריביות פיגורים ותיעוד הקשר עם הלקוח, מה שיאפשר לנהל את תיקי המשכנתאות בצורה חלקה יותר.

הזנת מרכיבים עתידיים בתוכנת המחשב לחישוב המשכנתאות

ישנם לקוחות שמעוניינים לדעת מה המרכיבים של הגרייס או הלוואת הגישור שאותה הם מעוניינים לקחת. ניתן יהיה להזין במחשב את המרכיבים העתידיים כגון שינוי ריבית ההצמדה למדד ולבחון את השפעתם על העלות של המשכנתא. מערכת משוכללת זו, של תוכנות מחשב לחישוב משכנתאות מורידה מיועץ המשכנתאות הרבה נטל מעל לכתפיו ותסייע לו בקלות ודיוק לנהל את תיקי המשכנתאות מול הלקוחות השונים שנטלו משכנתאות. גם מבחינת הלקוחות, מדובר על חיסכון רב, כאשר הכול גלוי מול עיניהם באמצעות חישוב מדויק של תשלום המשכנתא, היכן הם יכולים לחסוך באמצעות מציאת תמהיל מתאים וחישוב נכון ומשתלם של  המסלול המשתלם להם ביותר בתקופת המשכנתא.