במציאות היום יומית של העידן הנוכחי, על מנת לרכוש נכס (למגורים או להשקעה) יש ליטול משכנתא לעיתים גבוהה עד כ- 70% מערך הנכס. משכנתא היא הלוואה גדולה שמלווה את הלווים לטווח ארוך שנע בין 15 שנים ועד 25 שנים ולעיתים אף יותר.

החזר המשכנתא מתבצע על בסיס חודשי תוך המלצה שגובה ההחזר לא יעלה על שליש מההכנסה החודשית של מבקשי המשכנתא. את המשכנתא מאשר הבנק תחילה כמשכנתא עקרונית ובבוא העת כמשכנתא בפועל ועל פי רוב תאושר המשכנתא בתנאי שהלווה אינו מחזיק בהלוואות מהצד ו/או לחילופין במינוסים גבוהים וכיוצא בזאת ובמקביל על הלווה להמציא הון עצמי שמסתכם בכ- 25 אחוז מגובה המשכנתא.

מדוע חשוב להיוועץ עם יועץ משכנתאות

בין אם אתם עוסקים בתהליך מכירת בתים בשומרון ובין אם אתם מחפשים לרכוש נכס בצפון, חשוב להכיר את יועץ המשכנתאות שמנהל מו"מ עבור הרוכש ואף מצליח במרבית המכרים להפוך את נטילת המשכנתא לחוויה נוחה ומשתלמת יותר כלכלית. הבנק הוא גוף כלכלי לכל דבר ועניין אל מולו ניתן לערוך משא ומתן והתמקחויות להורדות ריביות או מציאת מסלולי משכנתא טובים ונוחים יותר. משום שהמשכנתא מלווה כל אדם לאורך זמן, יש חשיבות גדולה להרכיב אותה נכון לימינו אנו, אך חשוב לא פחות ליצור מצע טוב ונכון יותר גם לעתיד.

האדם הממוצע לוקח משכנתא בחייו פעם אחת בממוצע, כך שהידע והניסיון שלו מוגבלים וכך גם היכולת לנהל משא ומתן מוצלח ועל כן חשיבותו של בעל מקצוע במעמד הרכישה חשובה מאוד להיום ולעתיד. בעל מקצוע מיומן ומוביל בתחומו, כזה שניהל בעברו עשרות אם לא מאות ליוויים, לא רק שילווה אתכם לבנק וישב מול הפקיד במהלך קבלת המידע אלא הוא ילווה אתכם במיקוחים במהלך הדרך וישיג לכם את תמהיל המשכנתא האולטימטיבי ביותר עבורכם באופן אישי, ביחס למצבכם הפיננסי ובכלל.

חשוב לזכור כי יועץ משכנתאות יכול לסייע לכם לא רק בפעם הראשונה בה אתם נוטלים משכנתא אלא גם במקרים בהם אתם מבקשים או שוקלים לבצע מחזור משכנתא. על מנת לבחור יועץ משכנתא חשוב לבחון לא רק את ההתמחויות וההשכלה הפיננסית שלו, אלא לקחת בחשבון את לקוחות העבר להם הוא העניק שרות והאם השרות אותו הם קבלו השתלם והיה מקצועי דיו.

לסיכום – יועץ משכנתאות הוא בעל מקצוע מוכרח כחיוני לכל אדם ממוצע המבקש לעצמו משכנתא לרכישת נכס.